Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Unipetrol posiluje před vládním rozhodnutím (+2,43%)

Unipetrol posiluje před vládním rozhodnutím (+2,43%)

25.11.2002 13:27
Autor: 

Ne příliš výrazná aktivita provází začátek obchodování v nejlikvidnějším segmentu pražské burzy SPADu. Nejvíce posilují akcie Unipetrolu (+2,43%) a Českých radiokomunikací (+2,8%). První jmenovaný titul, Unipetrol, může být v zájmu investorů před vládním rozhodnutím o dalším "pokusu" privatizace. Mělo by se rozhodovat o tom, jak bude Unipetrol prodáván a dále kdy bude prodej uskutečněn. Ovšem vzhledem k tomu, že rozhodně nepůjde o horizont týdnů ani měsíců, nebude mít zřejmě rozhodnutí na tržní cenu větší vliv.

Nejspíše ve středu bude vláda projednávat i privatizaci Českého Telecomu, což je rozhodně zajímavější "událost", která může mít na cenu podstatný vliv (viz. dnešním komentář o Telecomu). V "nejbližší době" může dojít i k rozhodnutí antimonopolního úřadu týkající se spojení ČEZu s distribuční sítí. Tuto "informaci" lze rovněž pokládat za velmi důležitou s pravděpodnou reakcí tržní ceny této emise.

Tomáš Sedláček


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.06.2026
22:00Broadcom negativně překvapil absencí pozitivního překvapení  
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  
16:50Traders Talk: Rozdělení ČEZ a diverzifikovanější Nvidia

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst