Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Burzy pranýřují pojišťovny; Ladin na nahrávce opěvující útoky v Moskvě a na Bali

Burzy pranýřují pojišťovny; Ladin na nahrávce opěvující útoky v Moskvě a na Bali

13.11.2002 13:58
Autor: 

Evropské trhy dnes začaly hned z rána oslabovat a více méně kopírovaly závěr včerejší seance na americkém kontinentě. Přidaly se k tomu nové informace od CNN potvrzující, že na nahrávce, která opěvuje teroristické útoky na Bali a v Moskvě je opravdu hlas teroristy Bin Ladena.

V současné chvíli nejvíce ztrácí Německo, které je pod silným prodejním tlakem ze strany ThyssenKrupp, Infineonu, Metra a MLP. To je svorně následováno ostatními burzami v Evropě - STOXX50 (-1,66%), CAC40 (-1,47%) a FTSE100 (-1,40%). Na londýnském trhu jsou středem pozornosti akcie BAT, které oslabují po vzoru Philip Morris. Mezi sektory je na tom nejhůře odvětví pojišťoven, které ztrácí 2,41%, když Allianz ubírá více než 4,5%. Investoři reagují na špatná čísla od AMD a nechtějí riskovat další ztráty, proto vyčkávají na uveřejnění zítřejších výsledků Allianz. Deutsche Telekom ztrácí přes 3%, když se objevily spekulace, že management chce požádat dozorčí radu o zrušení nebo pozastavení výplaty dividendy.

Během odpoledne nepředpokládáme výraznější změnu, potvrzují to i záporné hodnoty amerických futures, které reagují na nové zprávy ze středního východu a potvrzení již zmiňované nahrávky.

Viktor Reischig


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.02.2026
17:12Rozvíjející se trhy a rotace od Spojených států
15:45Americký cloud vládne Evropě. Tržní podíl domácích hráčů je pod 15 procenty
14:57Inflace v zámoří dál ustupuje, prostor pro nižší sazby se zvětšuje
14:22Perly týdne: Kryptozima a čínská AI strategie
12:38Traders Talk: Trhy dále klesají. Kde hledat příležitosti a co může trend otočit
12:08Po výprodeji má šanci trhy uklidnit inflace. Nervozita kolem technologií však neutuchá  
11:38Česká inflace klesá kvůli energiím, rozevírají se nůžky uvnitř služeb
10:08Rivian překvapil investory: hlásí první roční hrubý zisk a razantně navýší dodávky
8:52Rozbřesk: Koruna čeká na finální výsledek inflace, averze k riziku před americkou inflací roste a pomáhá dolaru
8:51CSG má investiční rating, Amazon vynesl své satelity do vesmíru a evropské futures jsou v zeleném  
6:01BlackRock věří rozvíjejícím se trhům, Gabeli Funds považuje valuace technologií za rozumné
12.02.2026
22:02Americké akciové indexy čelí výprodejům  
17:21CSG získává investiční rating Baa3 od Moody's, výhled zůstává stabilní
17:17Zlato, akcie a vliv AI na bezpečné přístavy
16:06Výsledky Nebiusu skončily pod odhady Wall Street, neocloudová firma ale slibuje silný rok
15:32Obchodní dohoda mezi EU a Indií: Dopady na Česko a Evropu
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní
11:45Německé akcie ukazují ostatním směr vzhůru, efekt včerejších dat vyprchává  
10:38Platební obr Adyen lehce zmírnil výhled, jeho akcie se propadly o dvacet procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - CPI, y/y