Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český Telecom oslabuje pod úroveň 230 Kč (-2,2%)

Český Telecom oslabuje pod úroveň 230 Kč (-2,2%)

11.11.2002 16:45
Autor: 

Obchodování na pražské burze dnes nepatřilo zrovna k nejaktivnějším, naopak trh byl velmi uzavřený a za minimálního zájmu investorů. Výjimkou byly akcie ČEZu, které dnes posílily o 1,1% na cenu 93,75 Kč. ČEZ byl dnes - co se týče objemů - nejobchodovanějším titulem (při zobchodovaném objemu 152 mil. Kč). K výraznějšímu růstu dopomohlo zvýšení doporučení (strong buy) ze strany zahraniční společnosti s cílovou cenou 150 Kč.

KB dnes nepatřila do popředí zájmu investorů a dnes posílila o 0,4% na cenu 1924 Kč při zobchodovaném objemu 86 mil. Kč. Jedinou dnešní zprávu zveřejnil týdeník EURO, podle kterého by KB měla obdržet nabídku na odkoupení špatně vymahatelných pohledávek (nominální výše 21 mld. Kč, nabídka by měla být na úrovni 3,5 mld. Kč).

Opačným směrem se vydal Český Telecom, který si dnes odepsal 2,2% na závěrečnou cenu 228,20 Kč při zobchodovaném objemu 17 mil. Kč. Titul se dnes téměř neobchodoval, menší prodejní pokyny byly patrné po celý den. Pro další dny bychom očekávali spíše další pokles.

Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl 319 mil. Kč. Index PX-D dnes mírně posílil a zavíral na hodnotě 1101,1 bodu.

Evropské burzy se v průběhu dne pohybovaly v negativním teritoriu a otevření trhu v USA (DJIA si odepisuje 0,9%, NASDAQ oslabuje o 1,3%) jim také moc neprospělo - DAX je v mínusu 1,2%, DJ STOXX50 si odepisuje 1%.

Bohumil Pavlica


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.04.2026
9:42Víkendář: Geopolitický vývoj a ropná krize jako argument pro elektromobily
11.04.2026
9:56Víkendář: Ujíždí Spojeným státům jeden důležitý vlak?
10.04.2026
22:02Technologie drží Wall Street nad vodou: Inflace trh nerozhodila, avšak ani nesjednotila  
17:07Jak to vypadá s rotací od USA po posledních turbulentnějších týdnech?
15:30Čipový gigant TSMC měl v prvním čtvrtletí díky zájmu o AI rekordní tržby
15:18Akcie zbrojařů po rozhovoru s ukrajinským vyjednavačem oslabují. CSG se propadá o více než 6 procent
15:00Americká inflace poskočila vzhůru, ale čekala se ještě vyšší
14:16Stefano Gabbana končí jako předseda módní firmy Dolce & Gabbana, o svém podílu ve firmě jedná
14:03Eli Lilly ztrácí v Indii podíl na trhu, Novo Nordisk ho drží. Ceny tlačí dolů příliv generik
13:48Globální odbyt Porsche v prvním čtvrtletí klesl o 15 procent
13:33MSI Finance RBBL s.r.o.: Výroční finanční zpráva, účetní závěrka a zpráva auditora za rok 2025
12:46Perly týdne: Další vývoj sazeb, akcie k novým maximům a nepochybující umělá inteligence
11:08Koncem týdne se obchoduje opatrně před americkou inflací a íránskými jednáními  
11:01Akcie Nvidie se obchodují blízko úrovni, kde analytici očekávají průlom  
10:34Nezaměstnanost v Česku v březnu klesla na 5 procent, opět přibylo volných míst
9:59Ztráta v řádu miliard a plánované IPO. SpaceX sází na historický start na trhu
9:26Rozbřesk: Český průmysl drží linii - zatím
8:49USA a Írán čekají o víkendu mírová jednání, Putin vyhlašuje velikonoční příměří a odpoledne vyjde americká inflace  
6:06Po válce na Blízkém východě může ceny potravin zvýšit i jev super El Niňo
09.04.2026
22:00Čísla ze ekonomiky zastíněna vývojem na blízkém východě  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data