Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ prorazil hladinu 90 Kč a dopoledne přidává 1,8%

ČEZ prorazil hladinu 90 Kč a dopoledne přidává 1,8%

08.11.2002 11:33
Autor: 

Pražská burza opět po rozpačitém začátku zamířila lehce dolů tažená poklesem Erste a Českého Telecomu. Erste zamířila celkem rychle dolů po vzoru vídeňské burzy pod úroveň 1800 Kč a aktuálně oslabuje o 1,1% na cenu 1766 Kč při zobchodovaném objemu 13 mil. Kč. Český Telecom dopoledne zamířil do červených čísel a oslabuje o 1,5% na cenu 234,30 Kč při zobchodovaném objemu pouhých 3,5 mil. Kč.

K poklesu přispěla zřejmě také zpráva od FNM (J. Juchelka), že podobné záruky jaké žádá konsorcium kolem Deutche Bank (snížení ceny o 10% v případě nesrovnalostech v účetnictví) FNM běžně do smluv zakomponovává. Na druhou stranu tyto další podmínky vláda zatím odmítá.

Nejobchodovanějším titulem se dopoledne stává ČEZ, který se bez větších problémů přehoupl přes hladinu 90 Kč a za nákupních objednávek ze zahraničí se aktuálně obchoduje na úrovni 91,20 Kč při zobchodovaném objemu 98 mil. Kč.

Akciové trhy po včerejším zveřejnění výhledu Cisco Systems zamířily dolů - DJIA si odepsal 2,1% a NASDAQ oslabil o 3%. Evropské burzy otevíraly poklesem, pak se na chvíli vzpamatovaly a zamířily do černých číslech, ale tento optimismus nevydržel příliš dlouho a trhy zamířily zpět k jihu - aktuálně DAX oslabuje o 0,3%, DJ STOXX50 mírně oslabuje o 0,2%.

Bohumil Pavlica


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.04.2026
14:12Boeing snižuje odliv hotovnosti, přispěly k tomu nejvyšší dodávky letadel od 2019
13:40Yardeni: Přichází akcelerace, AI má rysy bubliny
12:18Z Trumpova ultimáta opět nic nebylo, pro trhy to ale není jasná výhra  
12:16Komise navrhuje větší koordinaci a snížení závislosti na dovozu fosilních paliv
11:14Bloomberg: Deutsche Telekom zvažuje úplné sloučení s dceřinou firmou T-Mobile US
10:58Akcie výrobců pamětí zůstávají ve srovnání s TSMC či Nvidií levné. Otázkou je, zda vstoupily do supercyklu  
9:18SpaceX si zajistila opci na odkup startupu Cursor za 60 miliard dolarů
9:06Rozbřesk: Americký spotřebitel zatím ignoruje válku a dál utrácí
8:38Příměří mezi USA a Íránem pokračuje, Mythos se dostal do neoprávněných rukou, evropské futures v záporu  
6:06Čína se na poli nových technologií pohybuje rychlostí světla. Kvůli konfliktu panují obavy, ale ne krize
21.04.2026
22:05Wall Street přešlapuje na místě: technologie drží trh, zbytek brzdí nejistota  
17:07Jaká by byla ideální monetární politika?
15:10UnitedHealth se oklepává z loňského šoku. Dobrými výsledky a zlepšeným výhledem si znovu získává důvěru investorů
14:40NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Změna v dozorčí radě společnosti
13:50Trhy & Bohatství: Konflikt ve světě a drahé hypotéky v Česku. Co nás na realitním trhu čeká?
13:45Nového šéfa Applu Johna Ternuse čeká éra těžkých rozhodnutí
13:15Valná hromada Monety schválila výplatu dividendy. Kolik a kdy akcionáři získají?
12:56MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu dividendy 11,5 Kč na akcii
12:20Čína vede v závodě o humanoidní roboty, USA ale dominují v hodnotě firem
12:00Nad Trumpovým prezidentstvím se vznášejí podezření na tzv. insider trading

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y