Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český Telecom a ČEZ zavírají v plusu, trh sráží Erste - PX-D si odepsal 0,2%

Český Telecom a ČEZ zavírají v plusu, trh sráží Erste - PX-D si odepsal 0,2%

06.11.2002 17:35
Autor: 

Aktivita na dnešní burze byla přesně podle našeho očekávání a valnou část obchodů si mohli připsat především domácí brokeři a investoři. Větší zájem zahraničních investorů můžeme očekávat v dalších dnech, trh bude reagovat především na ostatní světové burzy. Pozici nejobchodovanějšího titulu sice obhájila KB, nicméně také objemy na tomto titulu se výrazně snížily - dnes se zobchodovaly akcie v hodnotě pouhých 107 mil. Kč. Titul zavíral beze změny na úrovni 1890 Kč. Pro další dny očekáváme spíše pokles.

Český Telecom dnes zavíral mírným růstem na ceně 232,20 Kč při zobchodovaném objemu jen 1,3 mil. Kč!! Investoři čekají na další posun v jednání ohledně pokračující privatizace a dalších podmínek mezi konsorciem kolem Deutsche Bank a státem. ČEZ dnes posílil o 0,7% na cenu 89,90 Kč při zobchodovaném objemu 75 mil. Kč. V průběhu dne se dokonce obchodoval na úrovni 90,98 Kč, ale prodejní tlak titul nakonec srazil pod úroveň 90 Kč. Erste naopak zavírala oslabením o 1,4% na ceně 1827 Kč při zobchodovaném objemu 21 mil. Kč.

Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl 251 mil. Kč. Index PX-D dnes mírně oslabil o 0,2% a zavíral na hodnotě 1091,7 bodu

Evropské burzy otevíraly výrazným růstem, ale v průběhu dne se otočily k jihu a zamířily do červených čísel - aktuálně DAX oslabuje o 1,3%, DJ STOXX50 si odepisuje 1,1%. Akciové burzy v USA zatím otevírají v černých číslech - DJIA a NASDAQ si shodně připisují 0,4%.

Bohumil Pavlica


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.05.2026
12:20Týdenní výhled: Jednání USA s Íránem postoupila, nová naděje na dohodu  
12:05Opravdu nastal u paměťových čipů konec cykličnosti? Manažeři fondů vyzývají k opatrnosti
11:34Ropa pod stovkou pomáhá na úvod týdne vzhůru dluhopisům i akciím  
10:54Důvěra v českou ekonomiku v květnu znovu oslabila
9:33Tržby německého průmyslu poprvé za téměř tři roky vzrostly
9:01J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu
9:00Rozbřesk: Uvidíme brzy (ne)dohodu mezi USA a Íránem?
8:47Trhy dnes v úvodu zamíří vzhůru. Ropa zlevňuje a Nikkei nad 65 tisíci body  
6:07Spotify uklidnilo investory: silný výhled i nová strategie tlačí akcie vzhůru
24.05.2026
10:13Víkendář: Je těžké najít dlouhodobou brzdu akciového trhu
23.05.2026
10:08Víkendář: Podceňují akcie vývoj na ropě?
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data