Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Wall Street dnes otevře opatrně a raději poklesem

    Wall Street dnes otevře opatrně a raději poklesem

    05.11.2002 15:08
    Autor: 

    Americké trhy dnes budou otevírat pravděpodobně smíšeně nebo poklesem a zmírní tak měsíc trvající růst. I nadále budou trvat spekulace o snížení úrokových sazeb v USA, ale i v Evropě. Z konkrétních titulů budou v centru pozornosti Applied Materials a SBC Communications.

    V USA dnes proběhnou doplňkové volby do Senátu, které určí, zda se dostane tato komora sněmovny do rukou Demokratů. Dnes se konají i volby do Sněmovny reprezentantů.

    V 16:00 hodin bude publikován index ISM aktivity ve službách za říjen, odhaduje se 52 bodů. Jedná se o obdobu indexu aktivity ve zpracovatelském oboru, který byl zveřejněn již dříve. Opět, výsledek asi přispěje ke spekulacím o snížení sazeb Fedu.

    Prosincové futures kontrakty na americké akciové indexy signalizují pootevírací mírný pokles na amerických burzách. Kontrakt na index S&P500 v 14:58 klesal o 0,15% na hodnotu 906 bodů, na Nasdaq 100 padal o 0,62% na hodnotu 1036,5 bodů a na Dow Jones Industrial Average index klesal o 0,02% na 8540 bodů.

    * Applied Materials – výrobce mikroprocesorů a dalších polovodičových zařízení propustí přibližně 1750 zaměstnanců, neboli 11% své pracovní síly, důvodem je pokles poptávky v tomto sektoru. Akcie posílila o 73c na $16,45.

    * Hutchison Technology – akcie se obchodovala až na $25,46 během „after/market trading“ (reg. závěr $21,90). Výrobce počítačových komponent předpokládá zisk v Q1 (začínající 30. září) 50-65c/akcii. Loni vydělal 19c

    * Vertex Pharmaceuticals – akcie propadla na $15,80 během „after/market trading“ oproti reg. závěru $20,84. Společnost uvedla, že by mohla mít čistou ztrátu v tomto roce $100 až $110 mil., v porovnání s předchozím odhadem $80 - $90 mil.

    * Commscope Inc. – výrobce televizních, komunikačních a optických kabelů ve svém prohlášení uvedl, že vykázal provozní ztrátu 4c, bez dalších nákladů. První odhady hovořily o ztrátě 8c

    * Fisher Scientific International Inc. – výrobce laboratorních a dalších pomůcek předpokládá zisk pro tento rok na horní hranici odhadů $1,70 až $1,75/akci a v příštím roce $2,15. Odhad trhu byl zisk $1,74 v roce 2002 a $2.01 v roce 2003

    * Pixar Inc. – Akcie přidala na $57,35 během „after/market trading“ (reg. závěr $55,30). Produkční společnost kreslených filmů zvýšila své odhady zisků pro rok 2002 na $1,50 až $1,55/akcii z původních $1,25 až $1,35

    * Four Seasons Hotels – provozovatel luxusních hotelů měl ztrátu 35 kanadských centů/akcii za Q3, v porovnání s předchozími odhady ztráty 24 -28 kanadských centů na akcii. Společnost snížila výhled zisku na Q4

    Viktor Reischig


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    22.08.2026
    8:15Víkendář: USA po Trumpovi
    21.08.2026
    22:01Závěr týdne v zeleném, dařilo se materiálům  
    18:10Rostoucí výnosy dluhopisů – obavy z dluhů a inflace, nebo radost z umělé inteligence?
    16:52Apple po soudním rozhodnutí loni v Irsku zaplatil na daních 17 miliard USD
    16:42Pokud výnosy neklesnou pod 5 %, mohou přijít problémy pro AI i akcie, varuje BofA
    15:00Bessent zkouší stlačit výnosy. Investory však nepřesvědčil ani na 24 hodin
    14:07Po SpaceX přichází Anthropic. Trh může čekat další poražení historického IPO
    12:25Perly týdne: Ropná iluze a rally na zlatě?
    10:37ChatGPT moment humanoidních robotů může přijít až za deset let, krotí očekávání šéf Unitree
    9:06Růst spotřebitelských cen v Japonsku zrychluje, zvyšují se náklady na dovoz
    8:55Rozbřesk: Koruna je nejsilnější od prosince 2025, dolar pod tlakem neuspokojivého fiskálu
    8:55Trhy sledují Anthropic, dluhopisy i nové kroky americké vlády  
    6:07Meta patří mezi největší AI zákazníky Microsoftu. Za Azure utrácí stovky milionů dolarů ročně
    20.08.2026
    17:08Americká výjimečnost 8/2026 - z pohledu valuací a návratnosti trhů
    16:49UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a.s. konající se 30. 9. 2026
    16:02Walmart překonal očekávání, akcie přesto výrazně oslabily
    14:58Největší short squeeze za roky. Bitcoin prudce otočil po nadějích na deregulaci
    14:29Ministerstvo financí zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká růst o 1,9 %
    13:00Investice do AI mají prioritu, a tak se zisk Alibaby propadl o více než tři čtvrtiny
    12:02Krugman: Proč není cena ropy ještě výš?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data