Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa končí výrazně výše, podpořena především telekomunikačními a pojišťovacími tituly

Evropa končí výrazně výše, podpořena především telekomunikačními a pojišťovacími tituly

24.10.2002 17:55
Autor: 

Evropské burzy dnes končí obchodování výrazně v pozitivním teritoriu a obrací tak včerejší nepříznivý trend - DJ STOXX50 +2,98%, DAX30 +2,36%, CAC40 +2,77%, SMI +2,84%.

Z hlediska pohybů se na růstu především podílely technologické, telekomunikační a pojišťovací tituly - Vodafone +7,61%, Aviva Plc +6,60%, Philips Electronics +6,41%, Credit Suisse Group +6,17%. Na druhé straně stály hlavně klasické defenzivní tituly a farmacie - Diageo Plc -1,34%, GlaxoSmithkline -1,82%, Munich Re -0,44%.

Obecně je možno říci, že trhy se snaží ignorovat špatné zprávy a po roce, kdy hlavní indexy přišly v některých případech o více jak 30% své hodnoty, hledají jakoukoliv záminku k růstu. To je především patrné v sektoru technologií, kde poptávka koncových klientů jistě není na úrovni, kde byla před necelými dvěma lety a nadbytečná kapacita v sektoru nepochybně existuje. Na druhé straně se valuace mnoha titulů dostala na úroveň, kde očekávaný dividendový výnos společně s možným kapitálovým ziskem výrazně převyšuje výnos korporátních dluhopisů stejného rizikového profilu.

Petr Žabža


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.05.2026
13:53Změní Warsh fungování americké centrální banky?
13:44Jak vydělat na krizi v Hormuzu desítky milionů? Švýcarský trader přitáhl pozornost globálního trhu
13:07Akcie Delivery Hero vystřelily nad nabídku Uberu, ve hře je i rozprodej aktiv  
12:20Týdenní výhled: Jednání USA s Íránem postoupila, nová naděje na dohodu  
12:05Opravdu nastal u paměťových čipů konec cykličnosti? Manažeři fondů vyzývají k opatrnosti
11:34Ropa pod stovkou pomáhá na úvod týdne vzhůru dluhopisům i akciím  
10:54Důvěra v českou ekonomiku v květnu znovu oslabila
9:33Tržby německého průmyslu poprvé za téměř tři roky vzrostly
9:01J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu
9:00Rozbřesk: Uvidíme brzy (ne)dohodu mezi USA a Íránem?
8:47Trhy dnes v úvodu zamíří vzhůru. Ropa zlevňuje a Nikkei nad 65 tisíci body  
6:07Spotify uklidnilo investory: silný výhled i nová strategie tlačí akcie vzhůru
24.05.2026
10:13Víkendář: Je těžké najít dlouhodobou brzdu akciového trhu
23.05.2026
10:08Víkendář: Podceňují akcie vývoj na ropě?
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data