Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český Telecom a ČEZ srážejí trh dolů - PX-D oslabuje o 0,4%

Český Telecom a ČEZ srážejí trh dolů - PX-D oslabuje o 0,4%

23.10.2002 16:51
Autor: 

Obchodování na našem trhu bylo dnes taženo především jednotlivými objednávkami. Optimistická a nákupní nálada se zatím drží na KB, která dnes posílila o 3% na závěrečnou cenu 1835 Kč při zobchodovaném objemu 270 mil. Kč. Titul je tažen také zavíráním krátkých pozic. SSSB dnes vydalo snížené doporučení na středoevropské banky - mimo jiné snižuje cílovou cenu KB na úroveň 1926 Kč.

Pesimismus vládne především u našich telekomunikačních titulech. Čra oslabují na závěrečnou cenu 179 Kč při zobchodovaném objemu 9 mil. Kč. Na prodejní straně je patrný zájem z více stran, na nákupní straně je zájem pouze těch, kteří zavírají krátké pozice, příp. se snaží držet cenu. Nebezpečí dalšího poklesu hrozí také ze strany stop-loss prodejů.

Český Telecom si dnes odepsal 3,1% na závěrečnou cenu 221,50 Kč při zobchodovaném objemu 45 mil. Kč. Na titulu je stále patrný prodejní tlak ze zahraničí. Ředitel Českého Telecomu navrhl ČTU, aby v příštím roce nezvyšoval ceny tarifů. Také dodal, že pokles tržeb z hovorného by měly kompenzovat nové služby.

Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl 433 mil. Kč. Index PX-D dnes mírně oslabil o 0,38% a zavíral na hodnotě 1091,6 bodu.

Evropské trhy otevíraly v plusu, ale optimismus vyprchal krátce po zahájení a burzy zamířily do červených čísel - aktuálně DAX oslabuje o 3,2%, DJ STOXX50 je v mínusu 2,1%. Akciové trhy v USA otevírají také v červených číslech - DJIA je v mínusu 0,8%, NASDAQ si odepisuje 0,5%.

Bohumil Pavlica


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.05.2026
17:07Deflační poučení a smrt slepice, která snáší zlatá vejce
16:05Atraktivita stříbra je po loňské rally pryč. Vysoké ceny způsobily erozi poptávky, pokles může pokračovat
14:45SpaceX snižuje cílovou valuaci před IPO po zpětné vazbě investorů
13:19Perly týdne: Otevřené dveře pro růst zlata a elektrické Ferrari
11:44Braňo Soták k výsledkům Dellu: AI cyklus neřekl poslední slovo, poslední kvartály naznačují opětovnou akceleraci  
11:42Philip Morris ČR snížil dividendu na 1100 Kč na akcii
10:42HDP zpomalilo na začátku roku kvůli zahraničnímu obchodu, mzdy jsou překvapivě silné
10:30Dell se dál veze na vlně AI. Akcie po výsledcích vyskočily až o 40 procent
10:12Prodloužené příměří posílá ropu dolů, akcie v Evropě reagují vlažně  
9:25Umělá inteligence odhaluje tajemství stovky let starých šifrovaných textů
9:08Rozbřesk: Adopce AI zdražuje počítačovou techniku a nečekaně tlačí jádrovou inflaci vzhůru
8:54Wall Street na maximech díky naději na příměří USA–Írán, evropské futures jsou smíšené  
6:05Bernstein: Kupuj vše, co potřebuje AI. Prodávej to, co AI může dělat
28.05.2026
22:01Nasdaq překonává historické maximum  
17:10Marže mířící k dalším rekordům a znárodňování technologických firem
17:08Stát prodal dluhopisy za 20,1 mld. Kč, objem emise překročil původní plán
15:59Hodnota čipových firem letos vzrostla o 82 procent na 5,7 bilionu dolarů
15:55Ekonomika USA v prvním čtvrtletí rostla pomaleji, než se čekalo, o 1,6 procenta
15:35Akcie Nebiusu nezastavují. Jejich růst nově podpořila nemalá investice fondu zaměřeného na AI
14:09Bank of America a JPMorgan očekávají další rekordní kvartál

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, q/q
14:30USA - Bilance zahr. obchodu, předb., mld. USD
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago