Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český Telecom si odepisuje 4,1% a končí na ceně 229,20 Kč

Český Telecom si odepisuje 4,1% a končí na ceně 229,20 Kč

22.10.2002 16:31
Autor: 

Bankovní tituly dopoledne patřily k růstovým impulsům pro náš trh a pražská burza tak otevírala výraznějším růstem. Bohužel v průběhu odpoledne se objevily prodejní pokyny na naše telekomunikační tituly, které zamířily strmě dolů.

Český Telecom dnes zavíral oslabením o 4% na ceně 229,20 Kč a po delší době překročil svým zobchodovaným objemem 100 mil. Kč. Na trhu byl patrný prodejní tlak ze zahraničí. Podle ČTK Český Telecom zvažuje sjednocení sazeb místních a meziměstských hovorů, přičemž cena by se měla blížit sazbě za místní hovor. Toto bude mít zřejmě vliv na horší výsledky v příštích letech.

Naopak výrazným růstem zavírala KB, která si připsala 2,8% na závěrečnou cenu 1782 Kč a s objemem 298 mil. Kč se stala opět nejobchodovanějším titulem na trhu. Jedním z impulsů bylo také zvýšení doporučení britské banky HSBC, která doporučuje KB k nákupu a cílovou cenu vidí na úrovni 2000 Kč.

Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl 533 mil. Kč. Index PX-D dnes stagnoval na hodnotě 1095,8 bodu.

Evropské burzy se zpočátku nemohly rozhodnout, nakonec pod vlivem akciových trhů v USA zamířily směrem dolů - aktuálně DAX oslabuje o 2,3%, DJ STOXX50 si odepisuje 0,9%. Akciové trhy v USA otevírají v červených číslech - DJIA oslabuje o 1,3%, NASDAQ je v mínusu 1,4%.

Bohumil Pavlica


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.05.2026
15:45Vrací se protiinflační dluhopisy, stát si plánuje půjčit 20 miliard
14:00Strnad: Investoři CSG podhodnocují, pochybnosti o výrobních kapacitách jsou nesmysl
13:40První malý modulární reaktor v Česku může být v Moravskoslezském kraji, prohlásil Havlíček
12:24Karman: Příliš mnoho elektromobilů, příliš málo zákazníků. Evropské automobilky to může stát miliardy
12:20Unikátní korunové ETFko na světové akcie už zítra poprvé zamíří do Pravidelných investic. Co nabízí další dvě desítky nováčků?
11:54Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
11:31Trhům pomáhá vzhůru IPO Cerebrasu, výhled Cisca i naděje na dobré zprávy z Číny  
10:42ČEZ má za sebou silný start roku, klíčovým tématem zůstává restrukturalizace  
10:03UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003561904
9:38Japonská automobilka Honda vykázala první celoroční ztrátu za téměř 70 let
9:35Novým šéfem centrální banky USA bude Kevin Warsh, potvrdil ho Senát
9:14Největší letošní burzovní debut v USA: výrobce AI čipů Cerebras Systems získal 5,55 miliardy dolarů
8:54ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. čtvrtletí 2026
8:44Rozbřesk: Vláda si otevírá dveře k dluhovému eldorádu
8:29Čína varovala ohledně Tchaj-wanu, Warsh potvrzen Senátem, Evropa otevře růstem  
7:29ČEZ zvyšuje celoroční výhled na krizi v Zálivu a růstu tržních cen. Zisk podpořil konec windfall daně
13.05.2026
22:00Americké akciové indexy dosahují historických maxim  
17:12Co přinese nový šéf Fedu akciovému trhu?
16:09Ministři energetiky EU jednali o dani z mimořádných zisků energetických firem
15:15Výrobní inflace v zámoří vyskočila na 6 procent, posílí spekulace na růst sazeb  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m