Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
SPAD: Telekomunikace pod prodejním tlakem (Č. radiokomunikace -4,15%)

SPAD: Telekomunikace pod prodejním tlakem (Č. radiokomunikace -4,15%)

07.10.2002 13:33
Autor: 

Obchodování na pražské burze začalo poměrně silným výprodejem všech emisí, největší propad ceny postihly telekomunikační tituly (tedy akcie Českého Telecomu aktuálně oslabují o 2,74% a Českých Radiokomunikací o 4,15%). Ztráta v případě Českého Telecomu byla v jednu chvíli téměř 6%, postupně se však nejen tento titul mírně "vzpamatoval".

Hlavní důvod oslabování pražské burzy (PX-D -1,84%) je podobný vývoj obchodování na hlavních evropských trzích, které i přes značné ztráty v minulém týdnu nezahájily odlišně. Německý trh měřen indexem DAX na začátku obchodování ztrácel téměř 3% (aktuální ztráta je však přibližně jen na 1/3). Jak bylo naznačeno, většina obchodů proběhla v prvních 30 minutách dne, následná aktivita až do současné doby je velmi nízká.

Na základě domácích zpráv je nejpravděpodobnější další pokračování korelace s trhy ve světě, futures na indexy v USA zatím naznačují mírný pokles alespoň v začátku.

Tomáš Sedláček

Nyní můžete spolu s námi sledovat online dění na pražské burze. Největší obchody probíhají v segmentu SPAD burzy, k dispozici je i tzv. hloubka trhu, tj. nákupní a prodejní příkazy tvůrců trhu seřazené od nejlepších kotací. Kromě toho samozřejmě monitorujeme i vývoj cen akcií v KOBOSu, kde probíhají automatické obchody členů burzy podle příkazů „drobných“ klientů. Dokonce i zde je možné pozorovat hloubku trhu. Vše poskytuje Patria Online zdarma, stačí se jen zaregistrovat. Registrace je pouze formální krok požadovaný mj. pražskou burzou, který Vám však umožní přístup k dalším informacím Patria zahrnující například zasílání informativních e-mailových zpráv a sms. Na Moje Patria si můžete přizpůsobit stránky s obsahem informací dle Vašich potřeb.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.01.2026
6:07Desetimilionové Švýcarsko: kdy je populace příliš velká?
18.01.2026
16:03Morgan Stanley: Zlato nemusí být špatné, ale zajímavější mohou být už jiné komodity
6:12Víkendář: Fed není unaven, ale projeví se fiskální dominance
17.01.2026
16:09Kanaďané dál silně podporují bojkot amerického alkoholu, zatímco palírny trpí
6:09Víkendář: Došlo k tiché změně inflačního cíle?
16.01.2026
22:04Wall Street končí týden v mínusu: Trumpovy komentáře k Fedu víří trhy  
17:33Co je nyní na trhu „drahé“ a co „levné“
17:11CSG spouští největší lednové IPO v historii Evropy. Zbrojařský sektor zažívá boom
15:55Cena plynu pro evropský trh se dostala nad 37 eur za MWh, nejvýše od června
15:20Realita klepe na dveře aneb Trumpovy ekonomické dopady
15:17Spojené státy prodávají venezuelskou ropu o 30 procent dráž než sama Venezuela
14:47Datová centra ženou ceny elektřiny nahoru. Trump chce big tech přimět k financování nových elektráren
14:02Dodávky Porsche loni klesly o desetinu
13:06Pět největších amerických bank hlásí rekordních 134 miliard z tradingu. Velmi dobrý rok čekají i letos
12:23Největší akvizice v historii Mitsubishi: za 7,5 miliardy dolarů kupuje těžební aktiva firmy Aethon
11:45Perly týdne: Ještě větší americká výjimečnost
11:02Polovodiče dostaly vzpruhu, ale indexy jsou na tom jen smíšeně a drahé kovy klesají  
10:08Evropa na steroidech. Index Stoxx 600 je překoupený, investoři však zůstávají klidní  
8:54Rozbřesk: Eurozóna – průmysl se nadechuje, ale nejistota přetrvává
8:51Česká vláda získala důvěru, USA uzavřely obchodní dohodu s Tchaj-wanem. Evroapa zahájí negativně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data