Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Páteční korekce se Spojeným státům nevyhnula (DJI -1,2%)

Páteční korekce se Spojeným státům nevyhnula (DJI -1,2%)

27.09.2002 17:33
Autor: 

Hlavní zámořské trhy dnes oslabujíI i přes zveřejněná relativně pozitivní čísla popisující stav americké ekonomiky. Konečná hodnota růstu HDP za 2Q dosáhla hodnoty +1,3%, čímž o 0,2% překonala odhady trhu, spotřebitelská důvěra Michiganské univerzity byla lepší o 0,1 bodu (86,1). Kromě "páteční technické korekce" je důvodem oslabování trhů horší výhled hospodaření (resp. odhadu zisků) společnosti Philip Morris a dále snížení ratingu General Electric několika analytiky v USA.

Akcie Philip Morris reagují na tento výhled prudkým poklesem ceny o téměř 11% na cenu USD 38,10, General Electric ztrácí 5,34% na aktuální cenu USD 24,98. Obchodování v příštím týdnu bude na jedné straně ovlivňovat "zlepšující" se americká ekonomika, zároveň však určitou depresi budou udržovat v rámci "blue chips" nedobré výsledky a předpovědi na budoucí hospodaření.

Obchodování na pražské burze se od 14. hodiny výrazně nezměnilo, celkově pražská burza měřeno indexem PX-D oslabila o 0,5%. Spekulace ohledně privatizace ČEZu (viz. komentář) neměly na vývoj ceny, ani na aktivitu absolutně žádný vliv.

Tomáš Sedláček


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.03.2026
22:02Wall Street pod tlakem: drahá ropa a slabá data z trhu práce srážejí indexy  
18:37Není rotace jako rotace
16:22Pale Fire Financing a.s.: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
15:35Verdad Capital: Obavy z neobchodovaných půjček a private equity jsou namístě
15:21Po slibném startu brzda. Americký trh práce překvapil propadem a staví Fed před dilema
13:52Perly týdne: Bod zvratu a boje v již skončených válkách
12:56ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
12:13Tykačův Belviport navýšil podíl v ČEZ na tři procenta
12:02Oracle zpomaluje nábor a propustí tisíce zaměstnanců. Investice do AI datacenter tlačí cash flow do záporu  
11:41Íránská krize zastiňuje data. Akcie doufají v rychlé řešení, dluhopisy vidí problémy  
10:26Mzdy ke konci roku rostly rychleji zejména díky energetice a službám
10:10Hormuzský průliv se zastavil. Tankery stojí, cena ropy Brent stagnuje
8:55Hormuz stojí, trhy vyčkávají. Evropa ale otevře v zeleném  
8:53Rozbřesk: Česko snižuje výdaje na obranu. Kdy přijde Trumpův hněv?
6:30Clough: Vracíme se do dezinflačního období s velmi nízkými sazbami
05.03.2026
22:00Trhy v pokračujícím konfliktu na blízkém východě stále pod tlakem  
17:22Co dovede riziková prémie?
15:58Nvidia s investicemi do OpenAI a Anthropicu skončí, řekl Huang
14:11Marže Broadcom zastíní i Nvidii, pochybnosti o budoucí profitabilitě mizí. Akcie rostou o 6 %  
12:58UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS3168205659

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data