Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
BCPP: Úvodní kurz Erste bude určen ze závěrečného kurzu akcií 30. září ve Vídni

BCPP: Úvodní kurz Erste bude určen ze závěrečného kurzu akcií 30. září ve Vídni

26.9.2002 12:00
Autor: 

Komise pro správu burzovních indexů rozhodla v souladu s platnými zásadami tvorby bází burzovních indexů o zařazení emise ERSTE BANK do bází indexů PX 50 a PX-D.

Obchodování s akciemi společnosti Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG na hlavním trhu burzy bude zahájeno 1. října 2002.

Základní informace o emisi:

ISIN cenného papíru (CP) AT0000652011 
Zkrácený název CP     ERSTE BANK 
Podoba CP         zaknihovaný a vedený v depozitáři Clearstream 
Jmenovitá hodnota CP   bez jmenovité hodnoty 
Počet CP v emisi     59 825 114 ks 
Měnová jednotka CP    Kč 
Střed povoleného rozpětí Bude využita cena emise ERSTE BANK, 
			 obchodované na Vídeňské burze, 
			 platná dne 30. 9. 2002 v 16.00 hod. 
			 Konverze na Kč bude provedena podle 
             devizového kurzu vyhlášeného ČNB dne 30. 9. 2002.

Emise ERSTE BANK se uplatní ve výpočtu obou indexů od 2. října 2002, což je z technického hlediska nejdříve možný termín pro zařazení emise do bází indexů. Od tohoto data bude báze indexu PX 50 obsahovat 29 emisí, báze indexu PX-D 7 emisí. Redukované počty cenných papírů vstupující do výpočtu indexů budou stanoveny na základě závěrečných kurzů ze dne 1. října 2002 tak, aby podíl emise na tržní kapitalizaci báze nepřevýšil u indexu PX 50 20 %, u indexu PX-D 35 %.

Údaje o redukovaných počtech cenných papírů burza zveřejní formou novinky na internetových stránkách burzy, 1. října 2002, po skončení burzovního dne.

(tisková zpráva BCPP)

Nyní můžete spolu s námi sledovat online dění na pražské burze. Největší obchody probíhají v segmentu SPAD burzy, k dispozici je i tzv. hloubka trhu, tj. nákupní a prodejní příkazy tvůrců trhu seřazené od nejlepších kotací. Kromě toho samozřejmě monitorujeme i vývoj cen akcií v KOBOSu, kde probíhají automatické obchody členů burzy podle příkazů „drobných“ klientů. Dokonce i zde je možné pozorovat hloubku trhu. Vše poskytuje Patria Online zdarma, stačí se jen zaregistrovat. Registrace je pouze formální krok požadovaný mj. pražskou burzou, který Vám však umožní přístup k dalším informacím Patria zahrnující například zasílání informativních e-mailových zpráv a sms. Na Moje Patria si můžete přizpůsobit stránky s obsahem informací dle Vašich potřeb.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data