Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    ČNB bude jednat s vládou o přílivu deviz, koruna prudce oslabuje

    ČNB bude jednat s vládou o přílivu deviz, koruna prudce oslabuje

    23.09.2002 11:46
    Autor: 

    Česká národní banka se bude snažit rozšířit dohodu s vládou o sterilizaci dopadu přílivu deviz na českou měnu. Guvernér Zdeněk Tůma se zítra setká s ministrem financí Bohuslavem Sobotkou a budou jednat o devizové politice, řekla mluvčí ČNB agentuře Reuters.

    „Budou projednávat současnou ekonomickou situaci a prohloubení dohody o na veškeré platby státu včetně neočekávaných příjmů, jako je například povodňová pomoc ze zahraničí“, řekla tisková mluvčí ČNB. Tisková konference proběhne po skončení jednání, ve 12:00 hodin. Schůzka přichází v době, kdy se kabinet rozhoduje, do jaké míry využije nabídku úvěru od EIB ve výši 200 mil. eur.

    Koruna po desáté hodině začala prudce oslabovat a dostala se až na 30,24 Kč za euro, když se dnes dopoledne obchodovala i za 30,04 Kč/EUR. Zatím není jasné, zda koruna reagovala na informace z ČNB nebo byl důvodem oslabení jiný zásah centrální banky. Aktuálně koruna mírně koriguje na 30,18 Kč za euro.

    (Reuters)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    28.08.2026
    22:03Wall Street ustála jestřábí tón Fedu, a tak investoři i nadále věří v sílu amerických akcií  
    18:07Je plánem čínský globální monopol?
    17:03Warsh jestřábím projevem zvýšil sázky na růst sazeb a potěšil trhy  
    16:50Bloomberg: Venezuela zvažuje odchod z ropného kartelu OPEC, který spoluzaložila
    16:06Rohlik.cz Finance II a.s. : Výroční zpráva společnosti
    16:04Bernstein: Ve světě je nový zdroj poptávky po kapitálu, probíhat bude postupný úpadek důvěryhodnosti amerických dluhopisů
    14:20Od května jsou akcie Alphabetu na ústupu. Skepsi vyvolaly odchody talentů, zpoždění nových modelů či rostoucí náklady
    12:21Braňo Soták: Po výtečné Nvidii nejsou čísla od Marvellu dost dobrá, akcie v premarketu padají o 8 %  
    12:16Advent a Stripe vzdaly snahu převzít za 53 miliard dolarů PayPal
    11:04Pozice akcií se před víkendem zhoršuje, Evropa jde ale vlastní cestou  
    10:47Perly týdne: Začátek konce Mag7?
    10:15Česká ekonomika rostla ve 2. čtvrtletí o 1,9 procenta, ČSÚ snížil původní odhad
    9:57Nejbohatším Čechem je Strnad před Křetínským, oba výrazně zbohatli
    8:53Rozbřesk: Co bychom chtěli slyšet od šéfa Fedu v Jackson Hole a možná neuslyšíme
    8:27Venezuela možná opustí OPEC, Warsh vystoupí v Jackson Hole  
    6:05Evropa nemá plné zásobníky, s Asií se bude přetahovat o plyn. Cena se může vrátit nad 100 eur za MWh
    27.08.2026
    22:01Extrémně pozitivní den pro technologické tituly  
    17:04Co udělá s kurzem koruny a dalších měn umělá inteligence?
    15:15Umělá inteligence nemusí Salesforce zničit. Naopak, může nastartovat jeho další růstovou fázi  
    14:39OPEC+ ztrácí vliv na ropný trh, zavřený Hormuz mu ukusuje z tržního podílu

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - HDP, q/q
    15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university