Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Americké trhy by měly dnes otevřít výrazným růstem díky vstřícnému postoji Iráku

17.09.2002 15:00
Autor: 

Riziko válečného konfliktu se zmírnilo po prohlášení Iráku, že umožní vstup zbrojních inspektorů OSN. Negativní zpráva pro akcie zbrojního průmyslu. Ministr financí USA Paul O’Neil však dnes zopakoval, že Saddam Hussajn musí být odstraněn, neboť je notorickým lhářem a režim by měl být změněn.

Cena ropy na povolnost Iráku zareagovala prudkým poklesem. V Londýně dnes poklesla ropa typu Brent až na 26,2 USD/barel, když včera zavírala na 28,4 USD/barel. V současnou chvíli cena ropy opět vzrostla na 27,9 USD/barel. Poklesem ceny ropy budou zasaženy akcie petrolejářských firem.

V 15:15 hodin budou zveřejněny údaje o americké průmyslové výrobě v srpnu. Očekáváme růst o 0,2%, nicméně makroekonomické údaje dnes ustupují do pozadí a trh se orientuje na vývoj vztahů USA- Irák. Právě hovoří prezident Bush před novináři v Bílém domě.

Prosincové futures na americké akciové indexy indikují výrazný růst americké burzy. Kontrakt na index S&P500 rostl ve 14:55 hodin o 14,1 bodů na hodnotu 907,1 bodů, na Nasdaq 100 přidával 17,5 bodů na hodnotu 925,0 b. a na Dow Jones Industrial Average index stoupal o 115 bodů na 8490 bodů.

* Oracle Corp. – firma se snaží zabránit propadu tržeb koncem čtvrtletí a získávat malé kontrakty. Výsledky oznamuje dnes po uzavření trhů, očekává se zisk 7 centů na akcii při tržbách 582 mil. USD

* Best Buy – firma oznámila dosažení zisku 19 centů na akcii ve 2Q, trh očekával v průměru 18 centů. firma očekává ve 3Q růst zisku na akcii v rozmezí 22 až 27 centů.

* Intel – firma začala prodávat procesor Pentium 4, který je o 10% rychlejší než předchozí nejlepší procesory do notebooků

* JDA Software – snižuje výhled příjmů z prodeje licencí za běžné čtvrtletí (cíl 18 až 20 mil.), firma neuvádí nový výhled EPS. Akcie poklesla o 18% po uzavření trhu.

* Kroger – firma oznámí výsledky za 2Q těsně před otevřením trhů

* LG Electronics – společnost vzkázala invetorům, že vede rozhovory s Microsoftem o společném vývoji sítí pro domácí využití

* Microchip – firma včera sdělila, že očekává zisky za 2Q vyšší než se původně odhadovalo (při příležitosti oznámení výsledků za 1Q)

Petr Žabža


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.01.2026
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…
16:26Růst americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,4 procenta
15:20Deutsche Bank: AI čeká těžký rok, prim budou hrát tři témata
13:49Invesco: Rekordní koncentrace, rekordní riziko. Nastal čas pro nevážené S&P 500?
12:46Zadlužení EU se ve třetím čtvrtletí zvýšilo, v Česku ale kleslo
12:39Český kapitál loni na světovém trhu posílil, transakcí přibyla čtvrtina
12:23Investoři se vracejí do akcií, ale zlato si nechávají  
12:16Goldman Sachs navyšuje pro zlato cílovou cenu ke konci roku na 5 400 dolarů
10:33Ubisoft ve vážných problémech: společnost ruší herní projekty a zavírá studia. Akcie padají až o 30 procent
9:10Rozbřesk: Obchodní válka s USA je stále větší hrozba pro růst než pro inflaci
8:51Trump se dohodl se šéfem NATO, nová cla nezavede. Evropa reaguje růstem  
8:15Trhy ocenily dohodu Trumpa s Ruttem o Grónsku. Trump nezvýší cla
6:03Mobius: Čínské akcie zajímavé, na zlatu je spíše čas vybírat zisky
21.01.2026
22:06Wall Street prudce rostla: Trump couvl z cel, trhy obracejí "sell America trade"  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data