Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Hodně volatility, malé objemy a v konečném důsledku mizivá změna - to je Evropa dnešního dne

Hodně volatility, malé objemy a v konečném důsledku mizivá změna - to je Evropa dnešního dne

16.09.2002 16:48
Autor: 

Evropské burzy dnes začínají nový týden poměrně zajímavě - ranní růst je následován poklesem, pak se index DJ STOXX50 dostává o více než 1% do černých čísel, aby směrem ke konci obchodní seance opět oslabil směrem k "nulové" změně. Ostatní indexy jsou na tom velmi podobně - DAX30 -1,48%, CAC40 -0,37%, SMI +0,15%, FTSE100 +1,17%.

Švédský Ericsson dnes padá o více než 4% po sníženém doporučení a snížených odhadech EPS ze strany investiční banky Credit Suisse First Boston. Ta snížila cílovou cenu na SEK 4,30 z předchozích SEK 5,40 a současně zvýšila odhad EPS ztráty na roky 2002 a 2003. Podle informací účastníků trhu také firma prodala "nakrátko" cca 6 milionů kusů.

Německý Mobilcom si polepšil o 184% (!!!!) poté, co Gerhard Schroeder přislíbil půjčku ve výši EUR 400 mil. Ta firmě na určitou dobu uvolní ruce a nebude třeba (alespoň v blízké budoucnosti) uvažovat o ochraně před věřiteli a vyhlášení nesolventosti. Na druhou stranu je pravdou, že podobné pokusy o umělou záchranu firem obvykle nevedou k dlouhodobějšímu přežití (viz. stavební konglomerát Philip Holzmann).

Allianz, stejně jako například francouzská AXA, klesá o více jak 3% poté, co velká většina pojišťoven bude nucena přehodnocovat výši oprávek tvořených proti akciovým investicím. Pokračující propad trhů totiž výrazně zamíchal původními propočty a pojišťovny budou muset oprávkovat výrazně větší část svých investic.

Petr Žabža


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.04.2026
10:17Výhled na výsledky Monety: Hypotéky a poplatky táhnou, tlak na riziko roste  
10:13UNICAPITAL Invest VI a.s.: Výroční zpráva 2025
9:21CSG získala další zakázku na munici za téměř 250 milionů eur
8:56Rozbřesk: ČNB nemusí zvyšovat úrokové sazby. Prozatím
8:44České dividendy v centru pozornosti, příměří uklidňuje trhy a Tesla zvyšuje investice do AI a robotiky  
22.04.2026
22:42Tesla podruhé za sebou překonala odhady, akcie rostou
22:02Akcie se držely poblíž maxim, výrobci čipů rostli 16. den v řadě  
17:47Hledání lepších systémů i pokusy o monetární absolutismus
17:45ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Návrh dividendy společnosti ČEZ: 42 Kč na akcii
17:05ČEZ navrhuje dividendu 42 korun na akcii. Rozhodne valná hromada 1. června
16:46Cyklus AI známky churavění nejeví, výsledky ASM překonaly očekávání na všech frontách  
15:53Německá vláda zhoršila odhad růstu ekonomiky na 0,5 procenta
15:38GE Vernova hlásí silné výsledky a zvyšuje výhled. Akcie míří na nová maxima
14:43Boeing snižuje odliv hotovnosti, přispěly k tomu nejvyšší dodávky letadel od 2019
13:40Yardeni: Přichází akcelerace, AI má rysy bubliny
12:18Z Trumpova ultimáta opět nic nebylo, pro trhy to ale není jasná výhra  
12:16Komise navrhuje větší koordinaci a snížení závislosti na dovozu fosilních paliv
11:14Bloomberg: Deutsche Telekom zvažuje úplné sloučení s dceřinou firmou T-Mobile US
10:58Akcie výrobců pamětí zůstávají ve srovnání s TSMC či Nvidií levné. Otázkou je, zda vstoupily do supercyklu  
9:18SpaceX si zajistila opci na odkup startupu Cursor za 60 miliard dolarů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.