Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Intel a spotřebitelská důvěra překazily srpnovou spanilou jízdu amerických akcií

Intel a spotřebitelská důvěra překazily srpnovou spanilou jízdu amerických akcií

28.08.2002 8:55
Autor: 

Ačkoliv se dá očekávat, že měsíc srpen bude zatím v průběhu letošního roku tím nejlepším, včerejší údaje o spotřebitelské důvěře a především prohlášení největšího světového výrobce mikroprocesorů - společnosti Intel - výrazně ovlivní jeho závěr.

Právě informace výkonného ředitele Intelu Craiga Barretta, který ve svém prohlášení oznámil nižší růst zisku v nadcházejícím čtvrtletí v porovnání s předešlými, odstartovala vlnu výprodejů v technologickém sektoru (Intel -5,24%, Advanced Micro Devices - 6,48%, Applied Materials -6,88 %, Microsoft -2,42%, HPQ -4,3%).

Pokles spotřebitelské důvěry s sebou zákonitě přinesl propad akcií retailových prodejců Wal-Mart -0,52%, Target Corp -2,2%, Costco Wholasale Corp -6%. Tržby Wal-Martu se za tento měsíc pohybují na spodní hranici očekávání a tak se investoři mohou obávat výraznějšího poklesu poté, co již RadioShack a Best Buy snížily v minulém týdnu své odhady zisků z důvodu poklesu prodejů.

Index S&P propadl o 1,4 procenta na 934,82 bodu. Index Dow Jones ztratil 1,1 procenta a klesl na 8824,41 bodů. Nejhůře dopadl technologický indikátor index Nasdaq, jehož 3,2 procentní propad se zastavil až na 1347,78 bodech, což byl největší pokles za poslední tři týdny.

Roman Koděra


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data