Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Unipetrol a Philip Morris posouvají pražskou burzu výše - index PX-D si připisuje 2,4%

Unipetrol a Philip Morris posouvají pražskou burzu výše - index PX-D si připisuje 2,4%

19.08.2002 18:05
Autor: 

Evropské burzy dnes otevíraly v červených číslech, ale tento pokles jim vydržel jen „pár“ minut a všechny hlavní indexy zamířily vzhůru - aktuálně DAX přidává 1,8%, DJ STOXX50 je v plusu 1,7%. Akciové burzy v USA otevírají shodně nárůstem o 1%.

Obchodování na našem trhu bylo klidné, na trhu je vidět nezájem zahraničních investorů a trh tak mohl za slabé poptávky růst. Hlavní událostí dne byla dnešní tisková konference společnosti Agrofert, která de facto odmítla privatizovat Unipetrol. Podle A. Babiše je cena z dnešního pohledu příliš vysoká. Agrofert by chtěl nyní jednat se zástupci státu o nových podmínkách včetně účasti polské PKN Orlen, která se původně o privatizaci Unipetrolu neucházela. Podle nás je nepravděpodobné, že by stát na takováto jednání přistoupil, protože by tak zpochybnil celou privatizaci společnosti a navíc by ostatní společnosti, které se o Unipetrol ucházely, měly možnost vznést námitky.

Titul dnes zavíral růstem o 5,6% na závěrečnou cenu 36,30 kč při zobchodovaném objemu 78,7 mil. Kč. Výraznější růst si také připsal Philip Morris, který za domácí poptávky posílil na závěrečnou cenu 11530 Kč při zobchodovaném objemu 43 mil. Kč. Na trhu nyní chybějí větší prodejní pokyny, nicméně v krátkodobém horizontu očekáváme spíše mírný pokles. Růstem dnes zavírala také KB, která si připsala 2,25% na závěrečnou cenu 1772 Kč při zobchodovaném objemu 130 mil. Kč. Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl 346 mil. Kč. Index PX-D dnes posílil o 2,37% a zavíral na hodnotě 1188,9 bodu.

Bohumil Pavlica


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.02.2026
20:16Izrael a Spojené státy zahájily údery na Írán, ten odpovídá. Přinášíme dosavadní souhrn
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data