Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Průmyslová výroba v únoru zpomalila

Průmyslová výroba v únoru zpomalila

10.04.2006 9:19
Autor: 

Následují vybrané body tiskové zprávy ČSÚ
Průmyslová produkce sezónně očištěná byla v únoru 2006 meziměsíčně nižší o 0,7 %. Průmyslová produkce vzrostla meziročně o 11,8 %. Tržby z průmyslové činnosti se reálně zvýšily o 11,9 %. Hodnota nových zakázek byla meziročně vyšší o 17,5 %. Průmyslová produkce sezónně očištěná byla meziměsíčně v únoru 2006 nižší o 0,7 %. Trend vzrostl o 0,7 %.

Meziroční index průmyslové produkce v únoru byl 111,8 %. K růstu průmyslové produkce nejvíce přispěla výroba dopravních prostředků a zařízení (příspěvek k růstu průmyslu celkem 4,4 procentního bodu, růst odvětví o 30,8 %), výroba základních kovů, hutních a kovodělných výrobků (příspěvek 1,4 p.b., růst o 9,1 %) a výroba elektrických a optických přístrojů a zařízení (příspěvek 1,3 p.b., růst o 15,8 %). Průmyslová produkce naopak poklesla v odvětvích výroba textilií, textilních a oděvních výrobků (příspěvek –0,4 p.b., pokles o 8,0 %), těžba ostatních nerostných surovin (příspěvek –0,1 p.b., pokles o 8,3 %) a výroba koksu, rafinérské zpracování ropy (příspěvek –0,1 p.b., pokles o 1,5 %).

V únoru se zvýšila produkce ve všech hlavních průmyslových seskupeních: pro dlouhodobou spotřebu (o 25,7 %), pro investice (o 24,5 %), pro mezispotřebu (o 8,7 %), pro krátkodobou spotřebu (o 1,5 %) a pro výrobu energií (o 1,5 %).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data