Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké akcie dosáhly v minulém týdnu nejlepšího výkonu za poslední dva měsíce

Americké akcie dosáhly v minulém týdnu nejlepšího výkonu za poslední dva měsíce

20.03.2006 14:12

Americké akcie posilovaly a dosáhly tak v minulém týdnu nejlepšího výkonu za poslední dva měsíce, podpořeny zprávami o stabilním ekonomickém růstu a největším poklesu výnosu dluhopisů s desetiletou splatností od prosince 2005. Klesající cena ropy pomohla indexům S&P 500 a Dow Jones Industrial Average uzavřít na nejvyšších hodnotách od května 2001. Akcie druhého největšího výrobce letadel na světě, společnosti Boeing, v závěru týdne posílily o 1,12 USD nebo 1,5 % na částku 77,85 USD poté, co společnost plánuje zdvojnásobit produkci letounů Boeing 787, což představuje další roční příjmy ve výši až 12,6 miliard USD.

Výnos desetiletého dluhopisu klesl o 0,09 % na 4,67 %, což je největší týdenní pokles od prosince 2005. Cena ropy klesla o 1,3 % na 62,77 USD za barel poté, co organizace OPEC snížila svůj výhled celkové poptávky po této surovině a také rostoucí americké zásoby, které jsou schopny pokrýt případné narušení dodávek. Z jednotlivých komponentů blue chips indexu Dow Jones se nejvíce dařilo akciím Caterpillar (+5,57 %), DuPont (4,25 %) a Exxon Mobil (+4,16 %). Naopak nejvíce ztrácely akcie Procter&Gamble (-4,59 %), Intel (-1,01 %) a AT&T (-0,44 %). Akcie Goldman Sachs v závěru týdne posílily o 2,67 USD nebo 1,81 % na částku 150,36 USD poté, co tento druhý největší obchodník s cennými papíry, vykázal 64 % nárůst čtvrtletního zisku na 2,48 miliard USD.

Index Dow Jones posílil o 1,8 %, širší S&P 500 přidal 2 % a stejně tak i technologický Nasdaq.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.05.2026
9:48Víkendář: Růst mezd je vnímán jako odměna za lepší práci, růst cen jako nespravedlnost
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu
10:37PODCAST Trhy & Bohatství: Jediná česká firma na londýnské burze. Martin Vohánka o budoucnosti dopravy a proměně Eurowag
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data