Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Koruna včera dál podléhala špatnému sentimentu na region

09.03.2006 9:55
Autor: 

Česká koruna včera podle očekávání ponechala bez povšimnutí ranní inflaci a propadla pokračujícímu špatnému sentimentu na emerging markets včetně střední Evropy. Ten včera přiživily výrazné propady islandské koruny a další růst výnosů v eurozóně. Během dne bylo nicméně patrné, že ze všech středoevropských měn má koruna nejmenší chuť rozšiřovat ztráty, a držela se tak po dlouho dobu pod rezistencí eura na 28,845 EUR/CZK. Po uzavření trhů pak ale nápor slábnoucího regionu neustála a sklouzla k 28,88 EUR/CZK.

Dnešek bude hodně záležet na dalším vývoji nálady na emerging markets. Pokud nedojde k jejímu obratu, tak ani vynikající výsledek ranního HDP (6,9% y/y ve 4q 2005) nebude znamenat výraznější smazání ztrát z posledních dvou dní. Na trhu se ale navíc mohou objevovat také víc a víc exportéři s nabídkou eur, kteří na negativní korekci koruny vyčkávali delší dobu. Ranní návrat koruny pod rezistenci 28,845 pak značí, že by ztráty české měny dnes měly již zastavit.

ČSOB - denní finanční zpravodaj


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
8:50Írán hlásí pokrok v jednáních, Trump doma čelí tlaku a Warsh se dnes ujme vedení Fedu  
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026
17:10Zastaví dluhopisové trhy akciovou rally?
17:00Primoco UAV SE: Vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data