Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ obrátil ranní ztráty do zisku, rozpětí denního minima a maxima přesahuje 3 %

ČEZ obrátil ranní ztráty do zisku, rozpětí denního minima a maxima přesahuje 3 %

1.3.2006 13:54

Pražská burza v průběhu dopoledne dokázala přetočit své ranní ztráty do zisku. Index PX-D ač zrána ztrácel bezmála procento, aktuálně eviduje více než 0,5procentní nárůst. Svědky dramatického obratu intradenního vývoje jsme především u akcií ČEZ, které z propastných úrovní pod 815 Kč dokázaly obrátit k růstu a zpevnit těsně pod úroveň 840 Kč. Jelikož tento dramatický vývoj probíhal za absence výraznějších kurzotvorných zpráv, dynamiku ranního poklesu spíše přičítáme na vrub stop-loss objednávkám domácích hráčů. Aktivita u akcií ČEZ zůstává vysoká, o čemž svědčí i zobchodovaný objem 1,6 mld. Kč.

Trh jako celek dnes podpořily akcie Českého Telecomu, které rostou o 2,5 % na 540 Kč. Růst souvisí s dnešní zprávou o sloučení Českého Telecomu a Eurotelu, které jednak v rámci synergií přinese úsporu nákladů a dík nerozdělenému Eurotelu možná vylepší dividendová očekávání pro příští rok. Zentiva aktuálně posiluje o 1,5 %, částečně podpořena potvrzením našeho investičního doporučení "kupovat" s cílovou cenou 1370 Kč. Žalostné výkony i nadále podává Komerční banka. Titul se sice zotavuje z ranního poklesu k 3350 Kč, ale stále nevidíme jasnější náznaky k proražení zpět nad 3400 Kč.


Váš názor
  • Kdo mi na to odpoví?
    1.3.2006 14:09

    Docela by mě zajímal názor odborníků proč Kom.banka tak zaostává v růstu oproti ostatním titulům ve SPAD od 31.12.04 čili za 14 měsíců posílila cca o 4% a např.ČEZ 150% Unipetrol téměř třikrát,Zentiva cca 55% atd.
    Koris
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data