Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
V Evropě dnes posiloval hlavně technologický sektor, díky novým kontraktům rostou nejvíce akcie finské Nokie

V Evropě dnes posiloval hlavně technologický sektor, díky novým kontraktům rostou nejvíce akcie finské Nokie

15.02.2006 17:23

Hlavní evropské benchmarky se během odpoledních hodin ubraly spíše do kladných čísel, v posledních minutách však sledujeme stejně jako včera návrat k úvodním hodnotám. V rámci sektorů dnes přidávaly zejména technologie (+1,4 %), a to díky akciím finského mobilního výrobce Nokia OYJ (+3,2 %).

Akcie této společnosti posilují po vítězství v tendru na dodávku přístrojů pro čínskou mobilní síť, největší světový trh z pohledu počtu uživatelů, pohybující se v objemu 170 milionů USD. Včera dále uvedlo vedení společnost Nokia, že byl uzavřen kontrakt i s Vodafone Plc na dodávku informačních technologií. V rámci technologií a indexu DJ Stoxx 50 se po akciích Nokia daří i akciím německého výrobce obchodních aplikací, společnosti SAP AG, které sílí o 1,6 %, Siemens posiluje o 1,5 %.

Po horších než-li očekávaných výsledcích za čtvrté čtvrtletí klesají dnes nejvíce akcie druhé největší švýcarské banky Credit Suisse Group (-7,8 %). Společnost vykázala nárůst zisku ve čtvrtém čtvrtletí o 15 % na částku 1,1 miliardy CHF, průměrné odhady analytiků společnosti Bloomberg se přitom pohybovaly na částce 1,24 miliardy CHF. Celkově tak ubírá celoevropský benchmark DJ Stoxx 50 0,1 %, německý index DAX roste o 0,1 %, stejně jako britský FTSE 100, francouzský benchmark CAC 40 ubírá 0,5 %, zejména díky akciím BNP Paribas (-2,6 %).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.02.2026
9:05Víkendář: Existuje evropská dluhopisová páka na Spojené státy?
13.02.2026
22:02Wall Street konečně přerušila pokles  
17:12Rozvíjející se trhy a rotace od Spojených států
15:45Americký cloud vládne Evropě. Tržní podíl domácích hráčů je pod 15 procenty
14:57Inflace v zámoří dál ustupuje, prostor pro nižší sazby se zvětšuje
14:22Perly týdne: Kryptozima a čínská AI strategie
12:38Traders Talk: Trhy dále klesají. Kde hledat příležitosti a co může trend otočit
12:08Po výprodeji má šanci trhy uklidnit inflace. Nervozita kolem technologií však neutuchá  
11:38Česká inflace klesá kvůli energiím, rozevírají se nůžky uvnitř služeb
10:08Rivian překvapil investory: hlásí první roční hrubý zisk a razantně navýší dodávky
8:52Rozbřesk: Koruna čeká na finální výsledek inflace, averze k riziku před americkou inflací roste a pomáhá dolaru
8:51CSG má investiční rating, Amazon vynesl své satelity do vesmíru a evropské futures jsou v zeleném  
6:01BlackRock věří rozvíjejícím se trhům, Gabeli Funds považuje valuace technologií za rozumné
12.02.2026
22:02Americké akciové indexy čelí výprodejům  
17:21CSG získává investiční rating Baa3 od Moody's, výhled zůstává stabilní
17:17Zlato, akcie a vliv AI na bezpečné přístavy
16:06Výsledky Nebiusu skončily pod odhady Wall Street, neocloudová firma ale slibuje silný rok
15:32Obchodní dohoda mezi EU a Indií: Dopady na Česko a Evropu
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data