Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Spotřebitelská důvěra v USA roste; mírně posilují také americké burzovní indexy.

Spotřebitelská důvěra v USA roste; mírně posilují také americké burzovní indexy.

27.03.2002 9:52
Autor: 

Včera zveřejněná americká spotřebitelská důvěra v březnu vzrostla na nejvyšší úroveň po teroristických útocích na New York a Washington od září minulého roku. Růst spotřebitelské důvěry je přikládán lepšímu výhledu zaměstnanosti a podnikatelské aktivity. Organizace Conference Board včera uvedla, že se její index spotřebitelské důvěry zvýšil na 110,2 bodu, což je nejvyšší hodnota od srpna minulého roku. Analytici očekávali růst ukazatele na hodnotu 98,8 bodu.

Optimismus po zveřejnění tohoto ukazatele však nevydržel dlouho a investoři se začali stahovat z obav o nadcházející výsledkovou sezónu a předběžné firemní výsledky za první kvartál letošního roku. Důvodem k opatrnosti jsou také nadcházející svátky, kdy jsou investoři z důvodu prodlouženého víkendu opatrní a nesnaží se o otevírání nových pozic, čemuž také odpovídá stále podprůměrný objem zobchodovaných akcií.

V rámci indexu Dow Jones Average si nejlépe vedla společnost Alcoa Inc (+2,97% 37,84 USD), Intel Corp. (+2,57% 30,77 USD), Philip Morris (+2,46% 53,23 USD) a Exxon Mobile (+2,08% 43,74 USD). Technologický index Nasdaq Composite si tak při objemu 1,639 mld. zobchodovaných akcií připsal 0,64% a uzavřel na hodnotě 1824,17 bodu. Index třiceti nejvýznamnějších amerických akcií Dow Jones Average si při objemu 201,664 mil. zobchodovaných akcií připsal 0,70% a uzavřel na hodnotě 10353,36 bodu. Širší index S&P 500 uzavřel posílen o 0,58% na hodnotě 1138,49 bodu.

Mikuláš Brož

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
31.03.2026
15:06Další dvoumiliardová investice Nvidie. Tentokrát si vybrala Marvell Technology
14:52J&T BANKA a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
14:31Zlato vhodné na nákup, akcie ještě nejsou dost levné?
13:08CSG koupila 49procentní podíl v rakouské firmě HDS
12:53Goldman Sachs: Rekordní shorty otevírají prostor pro prudký odraz akcií, ale rizika se obrací směrem vzhůru  
12:30Inflace v eurozóně vzrostla na 2,5 procenta
11:36ČSÚ potvrdil loňský růst HDP o 2,6 %. Česká ekonomika má za sebou nejrychlejší rok od 2022
11:17Trump možná couvá z války, akcie díky tomu míří nahoru  
11:02Wilson: Korekce na S&P 500 se blíží svému konci, ale zůstávají tu rizika na straně sazeb  
9:35Michal Strnad z CSG posílil kontrolu nad Tatrou. Jelínkův podíl koupil za více než 600 milionů korun
9:29Ifo: Íránský konflikt dopadá na německý průmysl. Největší hrozbou jsou ceny energií a logistika
9:22Rozbřesk: Íránský konflikt zvyšuje tlak na evropský automotive, sektor čelí zdražení vstupů i slabší poptávce
8:52Dnes vyjde zpřesněné HDP, Trump údajně uvažuje o ukončení války i bez volného Hormuzu a Fed má prostor jen pozorovat  
6:03Proč zlato i akcie obranných společností po propuknutí války oslabily?  
30.03.2026
22:02Wall Street zůstává pod tlakem: Energie nestačí, technologie táhly trh níže  
18:25Další (ne)recese a signály trhu práce
16:56PODCAST Týdenní výhled: Pozornost se přesouvá od inflace k reálné ekonomice  
15:59Íránské útoky na blízkovýchodní hutě způsobily šok na trhu s hliníkem
15:34SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu SAB Finance a.s
14:45MakroMixér s Liborem Jelenem o eskalaci konfliktu v Íránu, dražších energiích i dopadech na českou ekonomiku

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa