Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: O Telecom se podle FNM předběžně nadále uchází sedm zájemců

ČTK: O Telecom se podle FNM předběžně nadále uchází sedm zájemců

20.03.2002 8:15
Autor: 

PRAHA 20. března (ČTK) - Ve hře o koupi většinového podílu v Českém Telecomu zůstává i nadále sedm zájemců. Vyplývá to z informací dnešního Práva, podle kterého Fond národního majetku (FNM) popírá informace, že by se počet zájemců zúžil na tři skupiny strategických a finančních investorů.

"K jedinému zúžení z osmi na sedm uchazečů došlo letos v lednu na zasedání meziresortního koordinačního výboru pro prodej majoritního podílu v Českém Telecomu. Od té doby nikdo svou přihlášku neodvolal. Jestliže se v tisku objevilo, že ve hře zůstávají jen tři skupiny strategických a finančních investorů, jde pouze o spekulace. My takové informace nemáme," cituje Právo mluvčí FNM Janu Víškovou.

Víšková nicméně připustila, že uchazeči nyní konsorcia vytvářejí. "Zájem je velký a jestliže se sedm uchazečů nakonec shlukne do tří konsorcií, nebude to znamenat zúžení výběrového řízení. Navíc si do konsorcií mohou přibrat i další firmy," připomněla.

Kterých sedm uchazečů podalo předběžnou přihlášku, však FNM i ministerstvo financí nadále odmítají sdělit. Komise si to totiž nepřeje zveřejnit, dodává Právo.

Podle pondělní Mladé fronty DNES je zatím největším zájemcem o Český Telecom německý Deutsche Telekom. Německý gigant by měl podle MfD podat nabídku spolu s Deutsche Bank. Druhým kandidátem by mělo být konsorcium švýcarského Swisscomu a finančních skupin CVC Capital Partners a Spektrum Equity Partners a třetím zájemcem uskupení vedené řeckým telekomunikačním operátorem OTE. Ten podle MfD jedná o spolupráci s finančními investory z Doughty Henson, Waburg Pincus a Apax Partners.

Závazné nabídky musejí uchazeči předložit poradci privatizace J.P.Morgan během posledního březnového týdne. Vláda by měla výsledek tendru projednat v první dubnové dekádě.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.05.2026
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  
11:57RMS Mezzanine, a.s.: Rozhodování valné hromady společnosti písemnou formou mimo zasedání
11:27Zatímco nadšení v Evropě opadlo, Amerika bude růstem dohánět sváteční pauzu  
10:11Berkshire Hathaway ztrácí náskok. Relativní výkonnost je vůči S&P 500 zpět na úrovních z roku 2007
9:03Ferrari odhalilo svůj první elektromobil: 310 kilometrů v hodině a dojezd 530 kilometrů
8:45Rozbřesk: V Hormuzu znovu nejasno, což limituje zisky eura, v Polsku se sazby asi nezmění
8:44Americké údery v Íránu tlumí naděje na mírovou dohodu a Ferrari představilo první elektromobil  
8:29Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
6:05AI boom přináší trendovým investorům rekordní výnosy  
25.05.2026
17:16Obnovující se síla dolaru a ropný „UAE“ efekt
16:36PODCAST Týdenní výhled: Nový šéf Fedu, podstřelená nabídka Uberu a z Nvidie se stává ETF na AI  
15:55Jak vydělat na krizi v Hormuzu desítky milionů? Švýcarský trader přitáhl pozornost globálního trhu
15:36J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu
15:35Babiš vyzval guvernéra ČNB Michla ke snížení úrokových sazeb
13:53Změní Warsh fungování americké centrální banky?
13:07Akcie Delivery Hero vystřelily nad nabídku Uberu, ve hře je i rozprodej aktiv  
12:05Opravdu nastal u paměťových čipů konec cykličnosti? Manažeři fondů vyzývají k opatrnosti
11:34Ropa pod stovkou pomáhá na úvod týdne vzhůru dluhopisům i akciím  
10:54Důvěra v českou ekonomiku v květnu znovu oslabila
9:33Tržby německého průmyslu poprvé za téměř tři roky vzrostly

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board