Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Nekonsolidovaný zisk Českých radiokomunikací vysoce nad projekcemi!

31.01.2002 14:37
Autor: 

České radiokomunikace dnes zveřejnily předběžné výsledky mateřské společnosti za rok 2001 podle českých účetních standardů (CAS).
Tržby meziročně rostly o 6,6% na 2,26 mld. Kč, což je jen mírně pod naší projekcí (2,31 mld. Kč). EBITDA (provozní cash flow) dosáhly přesně očekávaných 1,18 mld. Kč, provozní zisk ve výši 74 mil. Kč byl o něco málo lepší než naše projekce (68 mil. Kč).

Hlavní překvapení nastalo na finanční úrovni, neboť čisté finanční výnosy činily 2,58 mld. Kč, tedy mnohem víc, než jsme čekali. Příčinou byly jednorázové výnosové úroky a výnos z kompenzace za opce v RadioMobilu. Podobné jednorázové výnosy se objevily již ve třetím kvartále, ale jejich pokračování (resp. zvýšení) v kvartále čtvrtém jsme nepředpokládali.

Tyto finanční výnosy nakonec vedly k tomu, že hospodářský výsledek před zdaněním dosáhl 2,69 mld. Kč, oproti námi očekávaným 0,4 mld. Kč. V roce 2000 dosáhl zisk 21,8 mld. Kč, kdy byl ještě více než vloni pokřiven kompenzací za rozředění podílu Českých radiokomunikací v RadioMobilu.

Výsledky podle CAS většinou nemívají větší dopad na titul, protože nereflektují hospodaření dceřiných společností, zejména Contactelu a RadioMobilu. Mnohem důležitější výsledky podle mezinárodních účetních standardů (IAS) budou zveřejněny až na jaře.

Naše klíčové dlouhodobé doporučení pro titul České radiokomunikace je držet.

(Ondřej Daťka)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y