Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

ČEZ dnes korigoval včerejší růst a zavírá na ceně 69,15 Kč (-4,17%)

20.09.2001 17:20
Autor: 

Evropské trhy zahájily obchodování růstem, během dne se však evropské burzy otočily do červených čísel a aktuálně výrazně oslabují. Německý index DAX nyní oslabuje o více než 4%, britský index FTSE EUROTOP100 je v mínusu 3,9% a francouzský index CAC40 oslabuje o 3,8%. Technologický index NASDAQ zahájil v mínusu a aktuálně oslabuje o 1,8%, index DJI je v mínusu 2,4%.

Vývoj obchodování na pražské burze dnes nebyl zcela totožný s vývojem na evropských trzích. Naší nevýhodou je, že burza končí obchodní den příliš brzy a po otevření akciových trhů v USA nestačí reflektovat na změny trendu evropských a světových burz. Dnešní den pražská burza příliš neoslabovala, především díky slabé aktivitě zahraničních investorů. Dalšímu poklesu indexu pražské burze pomohl také Český Telecom, kde byla včera ve večerních hodinách zveřejněna zpráva představenstva Českého Telecomu, že znovu přezkoumá podmínky nezávazné dohody o koupi 49% podílu v Eurotelu. Trh to vnímá jako pozitivní zprávu a byly vidět nákupní objednávky, nicméně ani tento titul nezůstane netečný k propadům na světových burzách a spíše bychom očekávali jeho mírný pokles. Český Telecom dnes zavíral na ceně 199,75 Kč při zobchodovaném objemu 55,2 mil. Kč. Největší pokles dnes zastihl akcie ČEZu, které dnes oslabily na závěrečnou cenu 69,15 Kč při zobchodovaném objemu 39,3 mil. Kč. Na trhu jsou vidět prodejní příkazy jak domácích tak zahraničních investorů a pro další dny očekáváme spíše pokles. KB se dnes opět stala nejobchodovanějším titulem, ale zobchodovala se pouze v objemu 69,8 mil. Kč a zavírala na ceně 832,50 Kč.

Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl pouhých 208 mil. Kč. Index PX-D dnes oslabil o 1,51% na hodnotu 797,5 bodu.

(Bohumil Pavlica)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.04.2026
16:10Prodeje Cybertrucku drží nad vodou Muskovy firmy. Běžní zákazníci se mu vyhýbají
15:13Čipy pro umělou inteligenci ženou TSMC vpřed, firma čeká v 2026 růst tržeb nad 30 %  
14:15Největší průmyslové IPO v USA od roku 1999. Madison Air debutuje na burze
13:57Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě
13:55Zlevnění se vyplatilo. PepsiCo hlásí silné čtvrtletní výsledky
12:27Tuzemská inflace je druhá nejnižší v EU
12:23Akcie Allbirds vzrostly díky AI za jediný den o 582 procent. Paralela s dot-com bublinou je zjevná, varuje Jakub Blaha
10:51Evropské akcie pokračují vzhůru opatrným tempem, poté co Amerika zdolala maxima  
10:48Ve věku 89 let zemřel Mark Mobius, průkopník investování na rozvíjejících se trzích
10:00CSG hlásí nový kontrakt za 300 milionů eur
9:43Poptávka po AI zůstává odolná. TSMC zlepšila výhled tržeb
8:57Rozbřesk: Uhlík na hranicích EU přestává být teorie. CBAM má první cenu
8:56Komerční banka, a.s.: Regulatorní informace - Hlavní akcionáři KB k 31.3.2026 (1Q 2026)
8:50CSG získává velkou zakázku, ECB bude se sazbami vyčkávat a Madison Air Solutions vstoupila na burzu  
6:01Analytický radar: Colt CZ roste díky vyšší marži, širší integraci i stabilnějšímu byznysu
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m