Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Pražská burza dnes pozastavila obchodování s akciemi ČEZu, když oslabily o více než 20%

16.07.2001 17:46
Autor: 

Dnešní obchodování na pražské burze bylo téměř bez vlivu zahraničních trhů. Největší pozornost investorů byla dnes obrácena k akciím ČEZu, které dnes oslabily o více než 20% na cenu 68,70 Kč a pražská burza byla v souladu s burzovními pravidly nucena pozastavit obchodování s tímto titulem. Celkem se dnešní den zobchodovaly akcie ČEZu v objemu 180,2 mil. Kč. Impulsem k drastickému poklesu byla zpráva agentury Reuters, že německá vláda potvrdila, že bude požadovat pozastavení a nespuštění jaderné elektrárny Temelín do provozu. Akcie ČEZu reagovaly již od počátku obchodování a ČEZ oslaboval v průběhu celého dne až do pozastavení obchodování. Prodejní tlak přicházel jak ze strany zahraničních investorů, tak ze strany domácích investorů a obchodníků. Ostatní tituly byly taženy poklesem tohoto titulu a prodejní tlak se nevyhnul jedinému titulu. Dalším výrazným poklesem dnes ukončily obchodování ČRA, které dnes oslabily o 8,2% na závěrečnou cenu 355 Kč při objemu pouhých 22,2 mil. Kč.

Nejobchodovanějším titulem se stala opět KB, která dnes při objemu 253,6 mil. Kč oslabila o 6% na závěrečnou cenu 830,50 Kč. Na KB byl vidět zájem zahraničních investorů na obou stranách a další hybnou silou směrem dolů byly opět stop-loss prodeje. Nejméně dnes oslabil Philip Morris (-0,48%) na závěrečnou cenu 6029 Kč při objemu 15,3 mil. Kč.

Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl 576 mil. Kč. Index PX-D dnes výrazně oslabil o 7,85% na 951,5 bodu.

(Bohumil Pavlica)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.06.2026
22:02Wall Street opět útočila na rekordy. AI infrastruktura žene trh vzhůru, polovodiče dominují  
17:46Kofole stouply v prvním čtvrtletí tržby o 13,7 % a provozní zisk o více než 15 %
17:06Měnící se hyperziskovost hyperscalerů
15:12Akcie Hewlett Packard Enterprise vystřelily po výsledcích o 30 procent. Tržby žene nákupní horečka
13:50ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
13:25Zlato letos padá, přitom ještě nedávno připomínalo technologické akcie  
12:52Alphabet chce získat na další investice do AI až 80 miliard dolarů. Zapojí se i Berkshire Hathaway
11:47Nejrizikovější tech akcie letí vzhůru. Analytici radí: vyberte zisky  
11:36Inflace v eurozóně překonala tři procenta. ECB je pod tlakem zvýšit sazby  
11:17UniCredit už si zajistila v Commerzbank více než 30procentní podíl
11:08Florida jako první stát USA zažalovala OpenAI, firma podle žalobců tajila rizika
10:45Průzkum ČSOB: Konflikt na Blízkém východě zchladil optimismus českých firem
10:02Šéf Nvidie označil Marvell Technology za další bilionovou společnost. Akcie poslal o 27 procent nahoru
8:57ČEZ schválil prodej části byznysu, HPE vystřelilo nahoru o 28 procent a Alphabet nabídne nové akcie  
8:43ČEZ, a.s.: Informace o změnách v dozorčí radě a ve výboru pro audit na základě výsledků jednání VH 1. 6. 2026
8:42Rozbřesk: Květnová inflace z eurozóny spustí odpočítávání do zasedání ECB, koruna vyčkává na inflaci a mzdy
8:36ČEZ, a.s.: Změna stanov společnosti
8:30ČEZ schválil rozdělení firmy. Nevýrobní aktivity půjdou do nové entity
8:27ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Optimalizace vlastnické struktury a governance Skupiny ČEZ
5:57FX Strategie: Rozhodnutí ECB může rozhýbat trhy, koruna dále vyčkává  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
16:00USA - Nově otevřená prac. místa