Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Americké trhy zakončily minulý týden nepatrným růstem, NASDAQ: +2,01%

30.04.2001 9:23
Autor: 

Závěrečné obchodování minulého týdne bylo na amerických akciových trzích ovlivněno zveřejněním velmi pozitivní hodnoty růstu HDP za první čtvrtletí. Růst americké ekonomiky dosáhl 2%, přičemž trh očekával +1,0%. Byla zveřejněna I hodnota indexu spotřebitelské důvěry, který naopak poklesl z 91,5 na 88,4. Technologický index NASDAQ Composite ukončil na hodnotě 2 075,68 bodů s nárůstem 2,01%. Nejaktivnějšími tituly byly Cisco Systems, jehož akcie vzrostly o 2,56% na cenu 15,6 USD, a výrobce počítačových čipů Intel (+5,38%, závěrečná cena 30,18 USD).

Na NYSE zamířil index Dow Jones také vzhůru a s nárůstem 1,1% ukončil páteční seanci na hodnotě 10 810,05 bodů. Zájem byl o akcie počítačového výrobce IBM, který zaznamenal zlepšení ve výrobě a technologii tranzistorů. Jeho akcie posílily o 2,22% na cenu 116,2 USD. Zprávy o možné budoucí fúzi se společností Alcatel pomohly emisi Lucent Technologies, která skončila s nárůstem 2,75% a cenou 10,83 USD.

Evropské trhy zahajují týden v pozitivním teritoriu. Německý index DAX vzrostl o 0,55% na 6 209 bodů a pan-evropský index DJ STOXX 50 je s mírným nárůstem 0,13% na hodnotě 4 248 bodů. Emise společnosti Philips posílila o 2,83%; akcie Siemens si připsaly 1,88%. Stejným směrem se vydaly I akcie Deutsche Telekom, které vzrostly o 1,26%.

(Milan Chmelař)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.09.2025
9:01BoJ mění směr: Prodej ETF značí konec jedné éry japonské měnové politiky
8:58Rozbřesk: Jestřábí ČNB a slabý dolar = nadále silná koruna
8:57Šéf KHNP rezignoval. Byl pod tlakem kvůli kritizované smlouvě s Westinghouse
8:54Prezident KHNP rezignoval, Trump bude jednat se Si a snižování sazeb Fedem je více nejisté  
18.09.2025
22:00Spojení Intelu a Nvidie přineslo pozitivní náladu  
17:19Německý dluhový obrat a americký tah na italský dluhový „standard“
17:04ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o druhé výplatě úrokového výnosu
16:16Goldman Sachs: Investoři jsou ohledně evropských akcií skeptičtí
14:47Němečtí poslanci schválili rozpočet na letošní rok
13:59Roche kupuje za 3,5 miliardy dolarů firmu 89bio, cílí na léčbu obezity a nadváhy
13:58Britská centrální banka ponechala základní úrok na 4,00 procenta
13:33Nvidia investuje pět miliard dolarů do Intelu. Společně budou vyvíjet čipy pro PC a datová centra
11:42Závod mezi Novo Nordiskem a Eli Lilly o nejúčinnější pilulku proti obezitě nabírá na intenzitě
10:56Rohlik Group zvýšil hrubý zisk o 38 procent, provozní ztráta klesla na 1,54 mld. Kč
10:07Reakce na Fed byla negativní, ale trhy zřejmě ztráty rychle setřesou  
9:03Rozbřesk: Asertivní Fed bránící svoji nezávislost USD prospěl, viceguvernér ČNB Frait nevidí důvod snižovat sazby
8:35Trhy po snížení sazeb Fedu zamíří výše. Jaké výsledky ukázala COLT CZ Group?  
8:16Jakub Blaha ke COLT CZ Group po 2Q25: Slabší výkon palných zbraní kompenzován silnou muniční divizí a strategickou expanzí do energetických výbušnin  
7:45COLT CZ Group zvýšila zisk o polovinu a potvrzuje výhled. "Zásadní kroky posouvají skupinu na novou úroveň," říká Jan Drahota
17.09.2025
22:01Fed snížil sazby, trhy ale reagovaly vlažně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba