Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Investiční hra Patria zná své první výherce

Investiční hra Patria zná své první výherce

08.07.2004 13:05
Autor: 

Investiční hra Patria má za sebou první měsíc existence a zná své první výherce. Nejlepším investorem měsíce června se stal hráč, který dokázal počáteční fiktivní vklad zhodnotit o obdivuhodných 177 %. Ptáte se, jak je to možné?

Investor zvolil strategii, kdy „vsadil na jednoho koně“ a tato volba se mu vyplatila. Také ostatní výherci zvolili obdobnou taktiku - většinou vybrali pouze několik titulů, kterým věřili a které jim přinesly vysoký fiktivní zisk a tím i ceny v soutěži o investora měsíce.

Podle statistik soutěže převážná část úspěšných hráčů investuje do zahraniční titulů a co je překvapivé, nejčastěji do titulů evropských. Otázkou však zůstává, zda se jedná o náhodná nebo naopak pečlivě zvážená rozhodnutí na základě dostupných informací a vlastního úsudku.

V současné době je ve hře přihlášeno 5 760 hráčů, kteří mají ještě téměř celý rok možnost bojovat v soutěži o investora roku o lukrativní ceny, kterým dominuje hlavní výhra - Škoda Octavia. Do hry se může zapojit kdokoliv na adrese hra.idnes.cz.

Investiční hra Patria je interaktivní vědomostní soutěž, jejíž podstatou je uzavírání fiktivních obchodů s investičními instrumenty, přičemž virtuální úhrada těchto obchodů je prováděna ve virtuálním obchodním systému prostřednictvím fiktivních platebních prostředků. Hru pořádají společnosti Patria Online, a.s. a MAFRA, a.s. Hra je určena těm, kteří si chtějí zdarma a bez rizika vyzkoušet obchodování s cennými papíry na českém i zahraničním trhu. Seznamuje účastníky soutěživou formou s výhodami investování prostřednictvím internetu. Zároveň má i určitý vzdělávací charakter – účastníci poznají nové instrumenty, které při dobře stanovené strategii dokáží zhodnocovat jejich peníze.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.01.2026
22:04Wall Street končí týden v mínusu: Trumpovy komentáře k Fedu víří trhy  
17:33Co je nyní na trhu „drahé“ a co „levné“
17:11CSG spouští největší lednové IPO v historii Evropy. Zbrojařský sektor zažívá boom
15:55Cena plynu pro evropský trh se dostala nad 37 eur za MWh, nejvýše od června
15:20Realita klepe na dveře aneb Trumpovy ekonomické dopady
15:17Spojené státy prodávají venezuelskou ropu o 30 procent dráž než sama Venezuela
14:47Datová centra ženou ceny elektřiny nahoru. Trump chce big tech přimět k financování nových elektráren
14:02Dodávky Porsche loni klesly o desetinu
13:06Pět největších amerických bank hlásí rekordních 134 miliard z tradingu. Velmi dobrý rok čekají i letos
12:23Největší akvizice v historii Mitsubishi: za 7,5 miliardy dolarů kupuje těžební aktiva firmy Aethon
11:45Perly týdne: Ještě větší americká výjimečnost
11:02Polovodiče dostaly vzpruhu, ale indexy jsou na tom jen smíšeně a drahé kovy klesají  
10:08Evropa na steroidech. Index Stoxx 600 je překoupený, investoři však zůstávají klidní  
8:54Rozbřesk: Eurozóna – průmysl se nadechuje, ale nejistota přetrvává
8:51Česká vláda získala důvěru, USA uzavřely obchodní dohodu s Tchaj-wanem. Evroapa zahájí negativně  
6:03Wilson: Vlídné prostředí pro akcie, protože Fed bude ignorovat vyšší inflaci
15.01.2026
22:01Technologie táhly růst akcií, malé společnosti opět zpevnily  
17:11Překlápění cyklu
16:45ČEZ, a.s.: Skupina ČEZ dokončila akvizici společnosti Gas Distribution
15:59Boston Scientific koupí za 14,5 miliardy dolarů technologickou firmu Penumbra

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data