Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Trhy na okamžik zasáhla zvěst o dopadení Usámy bin Ládina - toho využil dolar

22.01.2004 16:37
Autor: 

Finanční trhy na okamžik zasáhla rychle se šířící nepotvrzená zpráva o dopadení nejhledanějšího teroristy světa - Usámy bin Ládina. Dolar dokonce dostal takový impuls, že posílil během několika minut na 1,2660 z výchozí úrovně 1,2710 USD za euro. Spekulace se šířila mezi zahraničními i českými brokery, nakonec byla publikována i tiskovými agenturami, například Reuters. Informace přišla pravděpodobně v souvislosti s plánovanou společnou tiskovou konferencí USA a Saudské Arábie, kterou ohlásilo americké ministerstvo financí na svých webových stránkách a která se má týkat terorismu (viz níže plné znění).

On Thursday January 22, Treasury Secretary Snow will announce a joint action with Saudi Arabia in our ongoing war against terrorist financing. The announcement will be followed by a briefing by Juan Zarate, Director of the Executive Office for Terrorist Financing and Financial Crime, Department of Treasury; Ambassador J. Cofer Black, Coordinator for Counterterrorism, Department of State; Tony Wayne, Assistant Secretary, Bureau of Economic and Business Affairs, Department of State; Adel Al-Jubeir. Foreign policy adviser to Saudi Crown Prince Abdullah. Watch the webcast at 11:00 am.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.07.2026
10:23Akcie znovu rostou, zatímco dluhopisy tlumí optimismus  
10:19Nezaměstnanost v ČR v červnu stagnovala na 4,8 procenta, přibylo volných míst
9:48Průmyslová výroba v Česku v květnu zrychlila meziroční růst na dvě procenta
8:55Rozbřesk: Potvrdí průmysl zlepšenou kondici ekonomiky?
8:48Kofola zachrání Bílinskou kyselku i Zaječickou hořkou. Uspěla ve výběrovém řízení o tradiční minerálky
8:44Akcie míří vzhůru i přes napětí s Íránem. SK Hynix přitahuje velký zájem a Kofola kupuje tradiční minerálky  
6:40Sohn: Google může být ke koupi, kvalita nyní jen zabírá místo v portfoliu
08.07.2026
22:01Akcie oslabily kvůli novému napětí mezi USA a Íránem, ropa prudce zdražila  
16:50PODCAST Analytický radar: Makrovýhled Patrie pro druhé pololetí  
16:06Apple sází na americké čipy, Broadcom získal kontrakt za více než 30 miliard dolarů
16:04AI a pravidlo „v tom nejlepším přestat“
14:17L'Oréal, Nestlé či Mondelez. AI zrychluje vývoj šamponů či sušenek
12:19Investiční výhled na druhé pololetí: Strategie  
10:45Rotace pryč z nastoupaných techů, konec příměří s Íránem a další růst výnosů  
10:27PODCAST MakroMixér s Ondřejem Vaňkem: AI nahradí část expertů. Především ale prověří schopnost lidí se měnit
9:20Rozbřesk: Spotřebitele táhne rychlý růst reálné mzdy
8:53Trhy zahajují den v červeném po útocích USA na Írán, výsledky zveřejnily mmcité a Hardwario  
6:00Opční trh vysílá smíšené signály. Poptávka po zajištění proti poklesu sílí  
07.07.2026
22:02Technologické tituly korigovaly, investoři vybírali zisky v čipech  
17:10Mistrovství světa ve fotbale a americko-evropská přetahovaná

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Nezaměstnanost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m