Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zentiva končí seanci s více než 3% nárůstem, KB se znovu usadila na 3 600 Kč

Zentiva končí seanci s více než 3% nárůstem, KB se znovu usadila na 3 600 Kč

09.05.2006 16:45

Pražská burza v úvodu zkráceného týdne posilovala a rozšířila tak počet po sobě jdoucích růstových seancí na tři. Index PX uzavíral na hodnotě 1532,7 bodu, silnější o 1,2 %, přičemž největší měrou k jeho posílení přispěl nákupní zájem o akcie Zentivy a oba bankovní tituly. Nejlépe si vedly právě akcie Zentivy, které vzrostly o víc než 3 %, podpořeny zvýšením doporučení od zahraniční investiční banky ze závěru minulého týdne, příznivý je i celkový sentiment na farmaceutické tituly v rámci středoevropského regionu.

U akcií KB jsme evidovali relativně objemné nákupní objednávky ze zahraničí, které dopomohly kursu tohoto titulu nad 3600 Kč. Akcie Erste Bank pak zpevnily o 2,1 % na 1429 Kč, když doháněly včerejší posílení ve Vídni. Více než 2,5procentní nárůst vykázaly také akcie CME, kterým k euforickému obchodování pomohly lepší než očekávané kvartální výsledky hospodaření. Akcie ČEZ se po vysoké volatilitě z minulých dní konsolidovaly nad úrovní 790 Kč.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.03.2026
16:00Tatry mountain resorts, a.s.: Výroční zpráva společnosti
15:59PODCAST Týdenní výhled: Začátek týdne diktuje Blízký východ  
15:38ON-LINE: Evropský plyn zdražuje až o 50 procent, americké akcie počáteční ztráty částečně umazaly
14:35Morgan Stanley: Írán optimistický pohled na trhy neohrozí, pokud ropa nevystřelí trvale výš  
14:12CSG kupuje 49 procent v maďarské firmě 4iG, získala tím vliv ve výrobci Rába
13:20Úvodní šok z Íránu už trochu odeznívá. Půjde jen o další rychlou akci?  
13:15Od aerolinek po zbrojaře. Jak na konflikt na Blízkém východě reagují jednotlivé sektory?
10:55Český zpracovatelský průmysl se přehoupl do růstu, prostředí pro poptávku ale zůstává náročné
9:47Zlato se kvůli útokům na Írán dostalo nad 5 400 dolarů za unci
9:36Doprava přes Hormuzský průliv se téměř zastavila. Brent skokově zdražuje a míří k 80 dolarům  
9:16Rozbřesk: Chaos na Blízkém východě může v případě delšího trvání výrazně zasáhnout globální ekonomiku
8:42Eskalace na Blízkém východě stahuje akcie dolů, bezpečná aktiva letí vzhůru a Pentagonem se rozešel s Anthropic  
01.03.2026
19:36Co čekat v pondělí na trzích a jak může útok USA na Írán ovlivnit trh s ropou i světovou ekonomiku?
14:57Stiglitz o clech, podkopávání důvěry v instituce a dopadu AI na inflaci
8:53Údery na Írán: Potvrzena smrt Chameneího, doprava v Hormuzském průlivu stojí. Ropa za sto dolarů?
8:49Víkendář: Bitcoin je už jen pro staré?
28.02.2026
20:16Izrael a Spojené státy zahájily údery na Írán, ten odpovídá. Přinášíme dosavadní souhrn
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu