Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zentiva v závěru seance obrátila do záporu ovlivněna negativním vývojem ve farmaceutickém sektoru v zahraničí

Zentiva v závěru seance obrátila do záporu ovlivněna negativním vývojem ve farmaceutickém sektoru v zahraničí

10.05.2006 17:35

Pražská burza v závěru seance odevzdala část mezidenních zisků a seanci zakončila jen střídmým růstem. Index PX konkrétně připsal 0,16 % na 1535,4 bodu. Velmi rozporuplné výkony během seance podávaly především akcie Zentivy. Ty zrána zpevňovaly až k úrovním 1260 Kč, avšak pod vlivem negativního vývoje ve farmaceutickém sektoru v zahraničí nakonec uzavřely s více než 1procentní ztrátou. Sentiment na generické výrobce léčiv přitom pokazily žalostné kvartální výsledky největšího světového producenta - izraelské společnosti Teva. Její akcie přitom propadají o 10 %. Kč.

Akcie ČEZ nakonec uhájily mezidenní zisky. Ty naopak těžily z pozitivního vývoje cen elektrické energie v západní Evropě, kde kupř. roční futures kontrakt dokázal zpevnit o 3,8 %. Z negativního teritoria naopak nevymanily akcie Philip Morris ČR, ovlivněny negativně laděným investičním doporučením.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.07.2026
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Nárůst inflace i fiskální podpory  
9:22Víkendář: Umělá inteligence jde zatím jen po povrchu, neměla by vést k výraznému růstu nezaměstnanosti
03.07.2026
17:18Od Východoindických společností až po SpaceX „umožňující multiplanetární život“
15:42Goldman Sachs: Trend na akciích míří stále nahoru, poklesy jsou příležitostí k nákupu
13:20Investiční výhled na druhé pololetí: Zhodnocení první poloviny roku 2026  
11:33Perly týdne: Nutnost vládní kontroly nad AI a OpenAI jako bublina
10:47Pátek bez Ameriky přináší zklidnění, akcie převážně zelené  
9:00Rozbřesk: Proč Němci končí a Španělé jdou dál, aneb souvisí spolu ekonomická výkonnost a sportovní úspěch?
8:52Slabá data z trhu práce podpořila akcie, Tesla překvapila růstem a Trumpův tlak na Fed neustává  
6:15Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  
9:28Rozbřesk: Dosažení plánovaného schodku 310 mld. Kč není bez rizika
8:56OpenAI zvažuje podíl pro americkou vládu, KNDS odkládá IPO a SK Hynix prudce klesá  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data