Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské trhy drží svůj růst

Evropské trhy drží svůj růst

23.05.2006 17:44
Autor: Tomáš Provazník, Patria Online

I v závěru obchodního dne se evropské trhy drží výrazně v zisku. Německý index DAX 30 posílil o 2,13 %, francouzský CAC 40 o 2,52 % a britský FTSE 100 o 2,51 %.

Z třiceti akcií zahrnutých v indexu DAX 30 zakončilo obchodování 28 titulů se ziskem, přesně polovina akcií si navíc připsala více než 2 %! Ještě spokojenější mohou být ve Francii, kde všech 40 akcií z indexu CAC 40 zavíralo v pozitivním teritoriu, zisk více než 2 % si připsalo 25 společností z indexu.

Rostoucí ceny komodit pomohly vzhůru ropným akciím BP (+4 %) a Total (+2,5 %), stejně jako důlním společnostem v čele s Rio Tinto (+7 %). Dramatický vývoj dnes zaznamenaly akcie Deutsche Boerse, které silně ovlivňovala probíhající valná hromada akcionářů burzy Euronext. DB podala v závěru minulého týdne nabídku na převzetí Euronextu a právě dnešní valná hromada měla o této nabídce rozhodnout. S přicházejícími zprávami nejprve akcie DB výrazně posílily až na 105,54 eur, aby v zápětí propadly až na 98,66 eur ve chvíli, kdy bylo zveřejněno, že akcionáři Euronextu dávají přednost nabídce od NYSE.

Závěrečné hodnoty evropských indexů:
DAX 30		5678,49
CAC 40		4931,53
FTSE 100 	5680,20



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.10.2025
14:33Týdenní výhled: Inflace, bankovní nervozita a výsledky Tesly i Netflixu  
13:02Ponorková divize Thyssenkruppu se oddělila a vyplula na burzu, akcie prudce vzrostly
12:01Vstup do nového týdne je pozitivní, Francii ale kazí den horší rating  
11:58Investice do DIP nabírají na tempu. Letos podle AKAT překoná 200 tisíc smluv
11:46BNP Paribas (-10 procent) může čelit až miliardovým nárokům kvůli její roli v genocidě v Súdánu
11:44Cloud od Amazonu měl výpadek. Nefungovala řada webů a aplikací
10:33Kering snižuje zadlužení, kosmetickou divizi prodá L´Oréalu za 4 miliardy eur
10:13Bilionová AI bublina? Investoři se neshodnou na budoucnosti této technologie
10:05Růst čínské ekonomiky byl ve třetím čtvrtletí nejpomalejší za rok
8:48Výkup ČEZ jako strategická priorita, snížený rating Francie a prodej kosmetiky Keringu do L'Orealu  
8:44Rozbřesk: O zalezlých švábech, výpadcích amerických dat a nižším ratingu Francie
6:09Kdy vstoupí OpenAI jako největší neobchodovaná firma na akciový trh?
19.10.2025
15:36Růst poptávky po energiích v čele s datacentry zajistí, že fosilní paliva budou ještě dlouho dominovat, předpovídá McKinsey
8:57Víkendář: AI, technofeudalismus a už ne tak dobrá rada pro studium
18.10.2025
14:51Datacentra žízní po vodě. To je problém pro třetinu Evropy
8:52Víkendář: Pokaždé si lidé říkali, že pracovní místa budou zničena novými technologiemi…
17.10.2025
22:02Wall Street rostla poté, co Trump mírnil svůj postoj vůči Číně  
17:36Ztráta zodpovědnosti je na dluhopisech vidět. Jak je na tom Čína?
16:33Státní dluh na novém rekordu, vzrostl na 3,518 bilionu Kč
16:00VIG kupuje německou pojišťovnu Nürnberger za 1,38 miliardy eur

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y