Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
České dluhopisy čekají na inflaci a jednání ECB

České dluhopisy čekají na inflaci a jednání ECB

06.06.2006 10:22
Autor: 

České dluhopisy minulý týden zahájily poklidným obchodováním. V polovině týdne je z květnového spánku vyrušila vyšší německá inflace, na kterou reagovaly i české dluhopisy. Záznam z jednání bankovní rady ČNB podle předpokladů překvapení nepřinesl. Očekávání růstu sazeb eurozóny oslabovalo jak evropské, tak při absenci významnějších domácích událostí i české dluhopisy až do konce týdne.

V průběhu týdne byl také zveřejněn emisní kalendář na třetí čtvrtletí 2006. Podle něj bude emitováno středně a dlouhodobých papírů za 25 mld. Kč a pokladničních poukázek za 41 mld. Kč. Jen pro připomenutí, středně a dlouhodobých dluhopisů může být v průběhu roku emitováno až 150 mld. Kč a pokladničních poukázek 148 mld. Kč.

Významným mezníkem tohoto týdne bude čtvrteční zasedání ECB a ve stejný den i česká spotřebitelská inflace. Očekává se růst jak evropských sazeb tak i domácích cen. V pátek by pak vyšší růst českého HDP měl dále snížit zájem o domácí dluhopisy a opět podpořit pokles jejich cen. Proti těmto tendencím mohou však působit víkendové parlamentní volby, pokud by nebylo jasné formování nové vlády.

ČSOB Investiční výzkum


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.11.2025
15:35J&J koupí vývojáře léků na rakovinu Halda Therapeutics za 3,05 miliardy dolarů
15:08Rozmach AI vyvolává nedostatek levných paměťových čipů
13:01Evropská komise zlepšila odhad růstu české i unijní ekonomiky
10:27EPH a TotalEnergies zakládají společný podnik za 10,6 miliardy eur
9:07Japonská ekonomika klesla poprvé za šest čtvrtletí. Tokio připravuje stimulační balíček
8:51Apple chystá éru po Cookovi, Google investuje miliardy do datových center a Labubu hype slábne  
6:09Wells Fargo věří Caterpillaru. Vidí u něj silný potenciál díky AI jako motor růstu
16.11.2025
15:00The Economist: Honba za superinteligencí a svět změněný AI, za kterou nikdo neplatí
10:19Víkendář: Čím se liší lepší a horší centrální banky?
15.11.2025
14:52Ambiciózní Musk a raná fáze AI cyklu
9:55Víkendář: Vysoká inflace posledních let a „nadřazenost“ jejího cílování
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné
11:36UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data