Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Česká koruna spolu s regionem vydržela i během včerejška silná

08.06.2006 9:23
Autor: 

Česká koruna spolu s regionem vydržela i během včerejška silná a stagnovala v relativně úzkém pásmu 28,15 – 28,23 EUR/CZK. Uklidnění na emerging markets přinesla včera v pozdním odpoledni také turecká lira, která poměrně slušně zpevnila v důsledku překvapivě vysokého nárůstu tureckých sazeb o 175 bps na 15%.

Pozdně odpolední rozhodnutí turecké centrální banky může mít po ránu na celý region ještě mírně pozitivní dopad. Dnešní zasedání ECB by ale nemělo středoevropským měnám dovolit další výraznější zisky. V úvahu připadají v zásadě tři základní scénáře. Pokud ECB zvedne sazby o 25 bps a bude následovat jestřábí vzkaz trhům (pravděpodobný scénář), měla by celá střední Evropa oslabit. Pokud ECB zvedne sazby o 50 bps (velice málo pravděpodobné), oslabení tažené výprodeji na emerging markets bude mnohem výraznější. V neposlední řadě může ECB zvednout sazby o 25 bps a svými komentáři začít spíše jestřábí očekávání trhů mírnit. Pak by region neměl doznat výraznějších změn nebo by naopak mohl ještě mírně zpevnit. Vzhledem k zasedání ECB by se pak měla dostat do pozadí domácí politická scéna i ranní inflace.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.03.2026
6:03Stratégové nadále věří evropským akciím. I přes rizika čekají návrat Stoxx 600 na rekordy  
23.03.2026
21:20Překvapivě zelené pondělí na Wall Street  
17:36Hyperscaleři, jejich mohutné investice a to, co firmy skutečně vydělávají
16:14PODCAST Týdenní výhled: Trump vystrašil trhy ultimátem Íránu, ale znovu otočil  
16:10Těžaři pod tlakem: prudký propad zlata tlačí na jejich marže
15:47Dohoda EU s Mercosurem začne prozatímně platit od května, uvedla Evropská komise
15:20Pale Fire Financing a.s.: Pozvánka na schůzi vlastníků dluhopisů PFF
14:58Největší dluhopisový výprodej od roku 2022. Energetický šok mění pravidla hry i tradiční bezpečné přístavy  
12:38Trump chválí jednání s Íránem a odkládá útoky na energetiku
12:38Trump otočil s ultimátem, akcie i dluhopisy letí prudce nahoru  
12:21EP Infrastructure, a.s.: Oznámení o změně ve vedení společnosti
11:59EP Infrastructure, a.s.: Výsledky společnosti za rok 2025
11:41JPMorgan: Fed by nyní neměl reagovat jako v roce 2022
10:15Rozbřesk: Revidujeme vzhůru inflaci pro tento a příští rok, nejbližších 14 dní rozhodne
8:54Tlak na akcie, dluhopisy, zlato i stříbro. Rétorika kolem Íránu se vyostřuje  
8:21V noci na zítřek vyprší Trumpovo ultimátum na plné otevření Hormuzu. Hrozí útoky na íránské elektrárny, Írán odvetou
6:02AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
GameStop Corp (01/26 Q4, Aft-mkt)
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba