Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Anketa: Kudy dál po volební "remíze"?

08.06.2006 13:41
Autor: 

Očekávané vítězství pravého středu se nekoná, většinu nezískala ani levice. Volební výsledek pozměnil představu o možném sestavení nové vlády. Koalice ODS, KDU-ČSL a SZ většinu nezíská a musela by si vyjednat toleranci u ČSSD. To by si vynutilo mnohé ústupky a vláda by žila v situaci, kdy by osud klíčových zákonů i kabinetu měly v rukou ČSSD a KSČM.

Na druhou stranu i sociální demokracie s komunisty má "pouze" polovinu hlasů v parlamentu. Pokud by se pokusila vládnout, tolerance pro tuto vládu od ostatních stran by byla kvůli účasti komunistů prakticky vyloučená.

Velmi stabilní vladu by slibovala velka koalice ODS a ČSSD. Vyhraněnost voličů obou stran by neměla být nepřekonatelným problémem. V programech by se našlo mnoho společného. Je tu ale nesmiřitelný postoj obou lídrů. Představa ministra Paroubka pod vedením premiéra Topolánka zní (aspoň nyní) velmi nereálně.

Politici v prvních reakcích myšlenku předčasných voleb odmítali. Při pohledu na jednotlivé možnosti pro sestavení vlády nejsou ale další volby vůbec mimo hru. Od voleb začíná 3měsíční období, kdy musí vzniknout nová vláda. Politici mají 3 pokusy. Pokud se to nepodaří, čeká nás opět cesta k volebním urnám. Předčasné volby sice dávají naději na prolomení patové situace, ale nemusí to tak nutně dopadnout. Navíc nejistota s tím spojená silně působí na politiky a motivuje je sestavit vládu už za současného rozdání karet.

Z předchozí ankety vyplynula jako varianta preferovaná našimi čtenáři koalice ODS, KDU-ČSL a SZ. Přednost by jí dalo 77 % lidí. Situace se ale posunula, a o to více nás nyní zajímá Váš názor. Kudy dál po volební remíze?

Hlasování a diskuse o tématu probíhá ZDE


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.11.2025
22:01Wall Street pod tlakem: volatilita zasáhla technologie i kryptoměny  
17:37AI a „dobrá deflace“ druhé průmyslové revoluce
16:16Během posledních 15 let došlo k výrazné změně ve fungování Fedu a schopnosti monitorovat jeho politiku
16:02Trh s luxusním zbožím příští rok vzroste o tří až pět procent, očekává Bain
15:08Americký trh práce přinesl v září po několika slabých měsících slušné zlepšení  
14:34Abbott koupí za 21 miliard dolarů výrobce testů na rakovinu Exact Sciences
14:23Blackwell na vrcholu, Rubin na obzoru. Nvidia táhne AI revoluci, varovný prst ale zvedají rostoucí zásoby  
14:06Walmart překonal odhady a zlepšil celoroční výhled
12:05Robotaxi dosáhlo bodu zlomu, zní z Baidu. Čínská expanze do zahraničí je agresivnější než u americké konkurence
11:32Rolls-Royce SMR postaví ve Walesu modulární reaktory s výkonem 1,5 gigawattu
10:52Nvidia dokázala trhy otočit k růstu. Dnes jsou na programu data z trhu práce  
10:49Google otevřel největší vývojové a designové centrum pro umělou inteligenci mimo Spojené státy. Je na Tchajwanu a doprovodí jej další investice
10:39Šéf Nvidie Huang spekulace o AI bublině odmítá. Vytasil tři argumenty
9:15Rozbřesk: Veřejný dluh má podle MMF dosáhnout v následujících letech nejvyšších hodnot od roku 1948
8:49Silné výsledky i výhled Nvidie, Meta ztrácí svého hlavního AI vědce, evropské futures svítí zeleně  
8:11Colt CZ zvýšil za tři čtvrtletí výnosy a výrazně i zisk, mírně reviduje výhled
19.11.2025
22:40Uklidnění pro trhy? Nvidia doručila a hlásí, že cloudové grafické procesory jsou vyprodané
22:00Končí korekce na akciových indexech v USA?  
17:13Rozmohly se nám tady hned dva nešvary
15:02Může financování mohutných investic do AI přinést problémy?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Maloobchodní tržby, m/m
USA - Prodeje nových domů
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Prodeje starších domů