Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna stagnuje i přes slabý růst průmyslu a klesající region

Koruna stagnuje i přes slabý růst průmyslu a klesající region

12.06.2006 10:27
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Česká koruna načíná nový týden klidným obchodováním na úrovni pátečního závěru. Obchoduje se na 28,23 Kč/EUR. Ráno byla zveřejněna průmyslová výroba za duben. Její růst o 3,6 % je zklamáním, náš odhad byl 8 %, tržní konsensus dokonce 10,5 %. To však zájem o českou měnu nijak nesnižuje. Koruna zůstává stabilní i přes negativní vývoj v regionu. Pokračující politická nejistota na trh už prakticky nemá vliv. Čekáme, že se během dne přece jen přenese pokles ostatních měn ve střední Evropě i na českou měnu. Domácí faktory jí v současné době nenabízají dostatek pozitivních témat, která by přinesla posílení.

Dolar se obchoduje vůči euru na 1,2623 USD/EUR. Po pozitivních zprávách z ekonomiky a po prohlášeních z Fedu a ECB, která rovněž nahrávají dolaru, se kurz zastavil před hranicí 1,2590, na kterou ale opakovaně útočí. Dnešek neslibuje důležité události, avšak trh si klidu příliš neužije. Už zítra v USA vyjde PPI a ve středu spotřebitelská inflace. Tato čísla (především to druhé) budou klíčová pro další vývoj. Do značné míry totiž mohou ovlivnit rozhodování Fedu ve věci dalšího utahování měnové politiky. Investoři tak ještě před zveřejněním údajů budou upravovat své pozice, což může zvyšovat volatilitu na trhu. Koruna se obchoduje vůči dolaru slabší na 22,38 Kč/USD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.05.2026
22:01Akcie na maximech, ropa oslabila díky naději na dohodu USA s Íránem  
18:59Cla zpět na scéně. Trump oznámil 25 procent na dovoz aut z EU
17:33K novým akciovým rekordům výrazně pomáhá i nízká cena za riziko
16:15Bill Ackman k akciím: Existuje mnoho důvodů k optimismu
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu
14:38Uzavřený Hormuz si vybírá svou daň. Exxon a Chevron evidují prudký pokles zisku
12:16Soláry a svátky. Ceny elektřiny v Evropě klesly na rekordně nízké úrovně
10:55Ziskový výlet mimo historická měřítka
9:35Slimmon: Rally je příliš našponovaná, s nákupy počkejte na pokles  
9:30Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
30.04.2026
22:52Apple doručil lepší než očekávané výsledky. Růst táhly iPhony a služby, pomohla i Čína
22:00Americké akciové indexy se obchodují na nových maximech  
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: STING investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: Maloja Investment SICAV a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS SICAV, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: INFOND investiční fond s prom. zákl. kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
21:003M FUND MSI SICAV a.s: Výroční zpráva za rok 2025
20:00ČEZ OZ uzavřený investiční fond a. s. - Výroční zpráva 2025
19:00Direct Financing s.r.o.: Výroční zpráva za rok 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data