Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ: Plán na zveřejnění alokací emisních povolenek nebude pravděpodobně dodržen

ČEZ: Plán na zveřejnění alokací emisních povolenek nebude pravděpodobně dodržen

20.06.2006 9:07
Autor: Tomáš Gatěk, Patria Finance

Jak uvádí Bloomberg, nejméně 10 členských zemí EU včetně Rakouska, České republiky, Dánska, Finska, Francie, Německa, Lotyšska a Velké Británie, nestihne uzávěrku 30. června na předložení národních alokačních plánu emisních povolenek pro druhé období mezi roky 2008 a 2012.

Domníváme se, že po nadbytku emisních povolenek v roce 2005 je pravděpodobné, že Evropská komise nebo dokonce jednotlivé vlády sníží alokace pro druhou fázi tak, aby byl celý systém efektivní. Proto předpokládáme, že se cena emisních povolenek dlouhodobě stabilizuje v rozmezí 20-30 EUR za tunu. Krátkodobě zde není žádná implikace pro ČEZ vzhledem k tomu, že většinu svých povolenek prodal před propadem trhu a zbytek bude použitý na vyrovnání příležitostných nákladů výroby elektřiny z prodeje povolenek. Očekáváme, že v roce 2007 bude ČEZ čistým kupcem z důvodu zvýšené výroby, která bude odrážet zvyšující se poptávku a uzavírání některých kapacit v regionu CEE.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.05.2026
15:11Footshop a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
14:52Zisk Nubank zaostal za odhady kvůli rostoucím nákladům  
14:13Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2821764326 a XS2821774390
13:44Perly týdne: Dluhové konce velkých říší
13:18UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Sdělení klíčových informací
13:10Patria Finance upozorňuje na podvodný účet na Instagramu zneužívající naši identitu
13:04KKCG Real Estate Financing a.s. : Oznámení o první výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003578510
12:04Arista Networks: AI může firmě zajistit příznivý vítr do zad  
11:41Zklamání z Trumpovy cesty? Dluhopisy i akcie v pátek padají  
11:09Zbrojař Strnad diverzifikuje. Mimo zbrojní sektor plánuje nasadit až 10 miliard eur
10:18Jak (ne)potěšit akcionáře
9:39ČNB připouští možné zvýšení sazeb kvůli dopadům dražší ropy
9:27Rozbřesk: Dluhopisy Republiky jsou zpět. Stabilní investice, nebo drahý luxus pro stát?
8:55RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodovaní Per rollam valné hromady akciové společnosti RMS Mezzanine, a.s.
8:52Direct Financing s.r.o.: Potvrzení o plnění ukazatele LTV
8:49Akcie obracejí do červeného, investoři vybírají zisky  
8:13Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop oznamuje výsledky za první kvartál 2026 a zvažovanou fúzi se 100% dceřinou společností Queens Store s.r.o.
8:10Ocenění dvou nových firem má potenciál pro růst i přilákat nové investory do dluhopisů, říká Martin Novák z ČEZ
6:05Malé datové centrum v každé domácnosti?
14.05.2026
22:01Na rekord se už vyšplhal i DJIA; Cerebras při svém debutu +68 %  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
14:30USA - Empire State Manufacturing index
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m