Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Topolánek: Situaci by mohly vyřešit doplňující volby

Topolánek: Situaci by mohly vyřešit doplňující volby

07.07.2006 12:43
Autor: 

Poslanecká sněmovna dnes opět nezvolila svého předsedu. Koaliční kandidát Jan Kasal (KDU-ČSL) získal v tajné volbě jen 99 hlasů ze 198 rozdaných hlasovacích lístků. Mirek Topolánek se domnívá, že by současnou patovou situaci mohly vyřešit doplňovací volby, kdy by byl celostátním hlasováním zvolen jeden rozhodující poslanec. Takové volby pomohly vyřešit bezvýchodnou situaci například ve Slovinsku.

Topolánek dále řekl podle serveru Aktuálně.cz: „Uvidíme, jak dlouho sociální demokraté vydrží nenominovat do čela sněmovny žádného ze svých poslanců. Bez vedení poslanecké sněmovny nelze vyvolat předčasné volby, takže tato varianta je zatím bezpředmětná.“

Schůze Poslanecké sněmovny je přerušena, další kolo volby proběhne v pátek 14. července. Uzávěrka přihlášek je ve středu v 16:00. V případě dalšího prodlužování povolebního jednání se chce v tomto procesu více angažovat prezident Václav Klaus. Řekl to dnes na Pražském hradě po jednání s Mirkem Topolánkem.

(zdroj: idnes.cz, aktualne.cz)


Váš názor
  • Topolánek spadnul z višně
    07.07.2006 16:59

    To je takovej de-il že mu není rovno. To co navrhuje znamená změnu ústavy. U parlamentu který nemá zvolené orgány prakticky nerealizovatelná věc. Všechny účelové úpravy ústavy jsou největší hovadina jaká může být. Viz poslední úprava podle Klause která nás do tohohle patu dostala. Zůstává naprostým faktem že Topolánek se přesně hodí do stejné strany jako náš Narcis. Oba dva by byli platnými členy jakékoliv diktatury, tam co si hrajeme na demokracii nemají tito pánové co dělat.
    Jiří Havelka
  • Izolace
    07.07.2006 13:14

    Z našimi příživníky/poslanci/ je třeba jednat tvrdě zamknul bych všech 200 poslanců do sněmovny s přisunem pouze vody a pokud by se nedomluvili tak bych je nepustil třeba týden !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Koris
    • Tak se volí papež
      07.07.2006 14:29

      a funguje to !
      Marek Párek
      • Že by lidovci byli konečně užiteční ? ;-)
        07.07.2006 15:26

        .
        PaulC
  • :-)
    07.07.2006 13:06

    A zhruba polovina bude opět pro kandidáta levice a druhá pro kandidáta pravice ... (že Tupolínku :-) Já bych měl jiné řešení na "odblokování" sněmovny - přestat vyplácet našim "pánům poslancům" plat do té doby, než budou všechny orgány sněmovny zvoleny (stejně pozastavit vyplacení "volebního příspěvku" politickým partajím). Až by poslanci začali "pracovat", tak by jim běžel plat - a už příští týden by byla sněmovna funkční :-)
    PaulC
Aktuální komentáře
18.11.2025
14:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2821764326, XS2821774390 a XS2406886973
14:28CEO Alphabetu: Žádná společnost není proti prasknutí AI bubliny imunní
12:38Týdenní výhled: Nvidia pod drobnohledem, trhy zůstávají nervózní  
12:16Amazon a Microsoft čelí vyšetřování Evropské komise. Hrozí jim přísnější regulace
12:02V Evropě pokračuje akciový výprodej, futures však naznačují odpolední zklidnění  
10:29Japonské trhy pod tlakem. Napětí s Čínou, výprodej na AI i obavy o domácí finance  
10:15Ceny průmyslových výrobců klesají devátý měsíc. Zemědělství a služby zdražují
9:23AkzoNobel a Axalta se spojují. Vzniká lídr s hodnotou 25 miliard USD
8:58Rozbřesk: Proč rostoucí nezaměstnanost zatím nebrzdí mzdovou dynamiku?
8:56Globální trhy v červených číslech, Bitcoin i AI tituly pod tlakem a Novo Nordisk zahajuje cenovou válku s Eli Lilly  
6:04Očekávaní jsou vysoká. Investoři vyhlížejí středeční výsledky Nvidie
17.11.2025
17:11Goldman Sachs nově čeká, že akcie v následujících 10 letech vynesou 7,7 procenta ročně
15:35J&J koupí vývojáře léků na rakovinu Halda Therapeutics za 3,05 miliardy dolarů
15:08Rozmach AI vyvolává nedostatek levných paměťových čipů
13:01Evropská komise zlepšila odhad růstu české i unijní ekonomiky
10:27EPH a TotalEnergies zakládají společný podnik za 10,6 miliardy eur
9:07Japonská ekonomika klesla poprvé za šest čtvrtletí. Tokio připravuje stimulační balíček
8:51Apple chystá éru po Cookovi, Google investuje miliardy do datových center a Labubu hype slábne  
6:09Wells Fargo věří Caterpillaru. Vidí u něj silný potenciál díky AI jako motor růstu
16.11.2025
15:00The Economist: Honba za superinteligencí a svět změněný AI, za kterou nikdo neplatí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:10USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m