Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky za 2. čtvrtletí hnaly  evropské akcie v minulém týdnu výše

Výsledky za 2. čtvrtletí hnaly evropské akcie v minulém týdnu výše

31.07.2006 15:47

Evropské akcie v uplynulém týdnu zaznamenaly svou nejlepší týdenní výkonnost od počátku roku, která byla důsledkem uklidnění situace na poli zvyšování úrokových sazeb v USA a pozitivních výsledků v korporátní sféře. Nad očekávání dobrými výsledky se prezentovaly např. společnosti Volkswagen, Valeo nebo Royal Dutch Shell.

Index Dow Jones Stoxx 600 vystoupal za 5 obchodních dní o 4,1 %, což byl nejvyšší týdenní nárůst od listopadu 2005. Index eurozóny Dow Jones Euro Stoxx 50 si vedl ještě lépe, když si polepšil o 4,3 %. Německý DAX přidal 4,7 %, francouzský CAC 40 posílil o 4,4 % a britský FTSE 100 vzrostl o 0,8 %.

Optimismus udržovalo přesvědčení, že solidní tempo růstu výnosů firem, stejně jako akviziční aktivity, zůstane zachováno. V automobilovém sektoru zářil Volkswagen, kterému se podařilo zvýšit prodeje jednoho z klíčových modelů Passat, posílil o nemalých 13 %. Akciím další automobilky DaimlerChrysler pomohly vyšší prodeje v divizi Mercedes a přidaly 7,5 %. Oběma automobilkám se podařilo ve 2. čtvrtletí více než zdvojnásobit zisk. Akcie francouzského výrobce automobilových součástek Valeo se dostaly o 15 % výše, když jeho zisk vyskočil ve 2. kvartále o 48 %. Kaňkou na výsledkové listině byl PSA Peugeot Citroen, jehož výsledky a snížení prognózy srazily akcie o 8,6 % níže.

Německý podnik veřejných služeb E.ON vystřelil téměř o 10 % poté, co bylo regulátory povoleno spojení se španělským konkurentem Endesa.

Výsledková sezóna bude i v příštím týdnu určovat směr, kterým se budou ubírat akciové trhy.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.04.2026
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let
13:34Stát zahájí první kroky k zestátnění ČEZ letos v červnu. Plně ovládnout ho chce do roku 2029
13:29BlackRock překonal odhady a zaznamenal rekordní příliv do ETF
13:14JPMorgan překonala rekordy v tradingu, přesto snížila výhled
11:35Šance na dohodu USA - Írán drží optimismus na trzích. Důsledky války poodhalí PPI  
11:30Novo Nordisk spojuje síly s OpenAI. Doufá v urychlení vývoje nových léků
11:00Poptávka po ropě letos klesne, IEA kvůli Íránu výrazně přehodnotila prognózu
10:36Jan Bureš: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, intenzita energetického šoku rozhodne
10:03Rozbřesk: Trhy věří brzkému konci íránského konfliktu. Ale co když se pletou?
9:48Příliš drahá a roztříštěná? Investoři zpochybňují strategii i valuaci OpenAI
9:21Tržby LVMH nesplnily očekávání. Oživení luxusu brzdí válka na Blízkém východě
8:43Nejistota kolem Hormuzu pokračuje, OpenAI čelí otázkám ohledně valuace a Rolls-Royce SMR má kontrakt na tři reaktory  
6:05Block: Vliv umělé inteligence na zaměstnanost se znatelně projeví na akciovém trhu
13.04.2026
17:41Prémiové americké akcie a „AI“ nový normál
16:48Globální odbyt Škody Auto v prvním čtvrtletí vzrostl o 14 procent
16:31PODCAST Týdenní výhled: Válka stále nekončí a zatahuje do hry Čínu, v USA se rozjíždí výsledková sezóna  
15:04OPEC snížil kvůli válce na Blízkém východě výhled poptávky po ropě
14:00Trading akcií si zapsal druhý rekord po sobě, přesto výsledky Goldman Sachs trh nepřesvědčily. Akcie -3,7 pct v pre-marketu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - PPI, y/y