Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie Orco a Philip Morris ČR protipóly posledního prázdninového týdne na burze

Akcie Orco a Philip Morris ČR protipóly posledního prázdninového týdne na burze

01.09.2006 17:08

Během první zářijové seance české blue chips prodloužily sérii růstových seancí. Index PX skončil silnější o bezmála 0,5 % na hodnotě 1445,5, v týdenní bilanci zaznamenal nárůst o 1,7 % a zhruba stejný pohyb ho dělí od anulování letošní ztráty. Nejlépe si při pátku vedly akcie Orco, které po oznámení výsledků za 2Q vzrostly o téměř 3 % na 2689 Kč. Tato developerská společnost dík přecenění aktiv vykázala čistý zisk (26,7 mil. EUR) vysoko nad odhady analytiků, tržby společnosti naopak za našimi odhady zaostaly a mírným zklamáním se stala oznámená hodnota aktiv připadající na jednu akcii. Kurzové posílení akcií Orco tak přičítáme na vrub především agresivnímu zvýšení odhadu tržeb pro letošní a příští rok. Akcie Orco v týdenní bilanci vzrostly o mohutných 8 %.

Druhým nejvýkonnějším titulem seance se staly akcie Philip Morris ČR, které zpevnily o 1,1 %. Navzdory dnešnímu růstu však tento tabákový titul v týdenním srovnání zaznamenal ztrátu bezmála 7 %. Mezi zajímavými pohyby tohoto týdne lze zmínit více než 6procentní nárůst akcií CETV. Nejlikvidnější titul pražské burzy, ČEZ, při pátku jen stagnoval. Poměrně dobrému zájmu s mírnou převahou kupujících se těšily akcie Telefónicy O2, KB a Zentivy. Větší prodejní pokyn naopak do záporu poslal akcie Unipetrolu.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.05.2026
12:09Siemens Energy vyprodává kapacity a urychluje odkup akcií, přesto po výsledcích oslabuje
11:23Korekce na akciích, britská aktiva pod rostoucím tlakem a na programu inflace  
10:45CSG spojila síly s tureckou FNSS, cílí na obrněná vozidla pro Evropu
10:32Jižní Korea uvažuje o „AI dividendě“ pro občany. Kospi odepisoval přes pět procent  
10:01Skupina ČSOB v 1. čtvrtletí: Pokračující růst úvěrů firmám na investice i domácnostem na nové bydlení
9:43Zisk Bayeru v prvním čtvrtletí výrazně překonal odhady. Konflikt na Blízkém východě jej zatím neohrožuje
9:09Rozbřesk: Češi utrácejí rychle nehledě na blízkovýchodní krizi. Může je inflace zbrzdit?
8:53Příměří mezi USA a Íránem visí na vlásku, korejské trhy zažily šok kvůli dani z AI zisků a futures jsou v červeném  
6:02Goolsbee: Klesající inflační optimismus, není dobré vylučovat růst sazeb
11.05.2026
17:30TESLA KARLÍN, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
17:05PODCAST Týdenní výhled: Trump míří do Číny, výsledková sezóna je nejsilnější za pět let  
15:05Mag7 jednou skončí, její relevance ale nyní zase roste
13:36ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
12:09Dluhopisy a zlato lehce zklamaly zprávy o Íránu, akcie začínají týden smíšeně  
11:59Netflix sází na reklamu: aktivní divák s levnějším tarifem začíná firmě vydělávat více než prémiový předplatitel
10:25Maloobchodní tržby zrychlily růst na 4,9 procenta, růst tržeb ve službách mírně zpomalil
10:22BYD zlepšuje výhled: domácí trh překvapuje a zahraniční expanze nabírá na síle
9:27Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
8:54Rozbřesk: Proč guvernér Michl odmítá přepnout na „jestřábí“ režim?
8:44Trump nespokojen s návrhem Íránu, inflace v Číně překvapila růstem, evropské futures jsou smíšené  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Nezaměstnanost
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - CPI, y/y
20:00USA - Měsíční bilance rozpočtu, mld. USD