Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Americké trhy uzavřely výrazně v plusových hodnotách. Širší index S&P 500 posílil na pětileté maximum

    Americké trhy uzavřely výrazně v plusových hodnotách. Širší index S&P 500 posílil na pětileté maximum

    26.09.2006 9:22

    Americké trhy uzavřely výrazně v plusových hodnotách. Index Dow Jones si připsal 0,59 % a Nasdaq dokonce 1,36 %. Širší index S&P 500 posílil o 0,88 % a ocitl se tak na pětiletém maximu. Trh pozitivně reagoval na komentář člena FEDu pana Fischera, že trh s nemovitostmi prochází výraznou korekcí, a že ekonomika mírně ochladí, což zmírní tlak na růst inflace. Z tohoto prohlášení investoři usoudili, že FED již skončil se zvyšováním úrokových sazeb a naskýtá se šance, že na začátku příštího roku dojde naopak k jejich snížení. Výborně si vedly akcie s vysokými dividendovými výnosy, například telekomy a utility. Naopak olejářské firmy i přes zvýšené ceny ropy opět oslabily.

    Největší pokles však prodělaly Altria Group, a sice 6,5 %, když tato společnost bude čelit další žalobě kvůli cigaretám „light“ v hodnotě 200 miliard USD. Asijské trhy mírně oslabují, hlavně chipařské společnosti jsou pod tlakem, neboť PMC Sierra po závěru trhu v Americe vyhlásila „profit warning“ a propadla o 11 %. Prodej stávajících domů klesl o 0,5 % na roční míru 6,3 milionu, což je nejníže od začátku roku 2004, avšak ekonomové očekávali pokles až na 6,2 milionu. Stavební sektor tak posílil o 3,62 %. Například akcie Centex přidaly 4,32 %, Pulte Homes (+4,31 %), DR Horton (+3,79 %), KB Home (+3,1 %) a Lennar (+2,34 %). Akcie U.S. Steel oslabily o 77 centů nebo 1,38 % na částku 54,99 USD poté, co analytici z UBS snížili doporučení pro tyto akcie na "redukovat" z předchozího "neutrální".

    Podobně reagovaly akcie výrobce paměťových karet společnosti SanDisk, které oslabily o 54 centů nebo 0,98 % na částku 54,84 USD poté, co analytici z Merrill Lynch snížili doporučení na "neutrální" z předchozího "kupovat".

    Poměr rostoucích a klesajících titulů dosáhl na NYSE 8:3, majitele změnilo 1,75 miliard akcií (14 % více než tříměsíční průměr).


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    27.07.2026
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  
    11:43Podnikatelská nálada v Německu se v červenci opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    11:04Invesco: Zlato zažilo nejhorší čtvrtletí za více než dekádu. To ale nemusí znamenat konec býčího příběhu
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců
    26.07.2026
    15:19Nastává opět základní investiční chyba?
    8:45Víkendář: Fed by měl reagovat na ropné šoky, USA od nich nejsou úplně izolovány
    25.07.2026
    15:15Chanos: Spekulace a rostoucí nabídka nových akcií nejsou pro trh dobrým znamením
    8:38Víkendář: Světová ekonomika a klíčová místa v mořích a oceánech
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m