Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Hlavní evropské trhy dnes dosáhly na nejvyšší hodnoty od měsíce května

Hlavní evropské trhy dnes dosáhly na nejvyšší hodnoty od měsíce května

26.09.2006 18:22

Burzovní trh v západní Evropě dnes dosahuje na nejvyšší hodnoty od měsíce května, když povzbuzení přinesla vyšší než-li očekávaná hodnota indexu spotřebitelské důvěry v USA za měsíc září. Dařilo se tak dnes zejména akciím z technologického sektoru, které citlivě reagují na jakékoliv změny týkající se ekonomického růstu. V rámci evropské padesátky a indexu DJ Stoxx 50 vidíme na předních pozicích akcie německých společností Siemens AG (+2,6 %) a SAP AG (+2,4 %), finská Nokia OYJ si pak připisuje 1,5 %. Včerejší ztráty dávno umazaly akcie britských těžebních společností BHP Billiton (+4,6 %), Anglo American (+4 %) a Rio Tinto (+3,5 %), když se cena průmyslových kovů opět zvedá na komoditní burze v Londýně.

Slušný výkon dnes po krátké suspendaci předvedly akcie španělské energetické společnosti Endesa, která posiluje o 11 % díky zprávě, že čtvrtá největší španělská společnost Acciona kupuje další desetiprocentní balík ve společnosti za částku 3,4 miliardy EUR, aby tak zvýšila svůj podíl na dvojnásobek a ztížila situaci německému rivalovi E.ON AG, který o Endesu usiluje. Celoevropský index DJ Stoxx 50 tak posiluje o 1,3 %, stejně jako britský FTSE 100 index, německý index DAX sílí o 1 %, francouzský CAC 40 o 1,4 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.05.2026
9:50Důvěra v ekonomiku ČR se v květnu snížila, klesla u podnikatelů i spotřebitelů
9:33Tržby německého průmyslu poprvé za téměř tři roky vzrostly
9:01J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu
9:00Rozbřesk: Uvidíme brzy (ne)dohodu mezi USA a Íránem?
8:47Trhy dnes v úvodu zamíří vzhůru. Ropa zlevňuje a Nikkei nad 65 tisíci body  
6:07Spotify uklidnilo investory: silný výhled i nová strategie tlačí akcie vzhůru
24.05.2026
10:13Víkendář: Je těžké najít dlouhodobou brzdu akciového trhu
23.05.2026
10:08Víkendář: Podceňují akcie vývoj na ropě?
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data