Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Sada horších kvartálních výsledků hospodaření a obavy z růstu úrokových sazeb poslaly Wall Street do záporu

    Sada horších kvartálních výsledků hospodaření a obavy z růstu úrokových sazeb poslaly Wall Street do záporu

    12.10.2006 8:56

    Akciové trhy v zámoří včera zamířily níže, ovlivněny především nepříliš povzbudivým zahájením výsledkové sezóny a výhledem amerických úrokových měr. Blue chips indikátor index Dow Jones skončil slabší o 0,13 %, širší index S&P 500 a technologický Nasdaq pak shodně oslabily zhruba 0,3 %. V polovině obchodování investory vystrašily zprávy o srážce letadla s výškovou budovou na 72. druhé ulici v New Yorku . Poté, co však vyšlo najevo, že se jednalo o nehodu malého sportovního letounu, akciové indexy velkou část svých ztrát umazaly.

    Nejhůře si mezi blue chips vedly akcie hliníkového producenta Alcoa, které po oznámení horších kvartálních výsledků propadly o více než 5 %. Nepříliš pozitivně vyzněl také záznam z posledního jednání FEDu, z kterého vyšlo najevo, že většina centrálních bankéřů i nadále zůstává znepokojena vývojem inflace. Pravděpodobnost možného obratu trendu amerických úrokových sazeb tak znovu výrazně poklesla. Negativním vývojem procházel i ropný sektor poté, co cena ropy zamířila pod hranici 58 USD.


    Váš názor
    • kdy budou
      12.10.2006 9:54

      Kdy budou 3rd výsledky našich firem, pohne se pak zase na chvíli burza?
      kvartální výsledky
    Aktuální komentáře
    28.07.2026
    11:40Dvacítka ekonomů varovala před rozvolňováním rozpočtových pravidel
    11:13Johnson & Johnson zaplatí miliardy za urovnání sporů o mastek. Končí tak jedna z největších právních bitev v historii firmy
    11:02FX Strategie: Eurodolar čeká rušné léto. Koruna zůstává v dovolenkovém režimu  
    9:53Čtvrtletní zisk Mercedesu po třech letech vzrostl, divizi aut dál brzdí Čína
    9:25Rozbřesk: Evropa nestíhá plnit zásobníky. Dražší plyn příští rok zvedne inflaci
    8:55Trhy uklidňuje možná dohoda s Íránem, ale AI sektor dál čelí silnému výprodeji  
    6:07Začíná nejdůležitější týden výsledkové sezóny. V centru pozornosti bude AI a CAPEX
    27.07.2026
    22:02Americké trhy táhne dolů drahý polovodičový sektor  
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  
    12:10Přerušení bojů v Íránu dodalo trhům optimismus do začátku týdne  
    11:43Podnikatelská nálada v Německu se v červenci opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    11:04Invesco: Zlato zažilo nejhorší čtvrtletí za více než dekádu. To ale nemusí znamenat konec býčího příběhu
    10:30Shein se propadl do ztráty. Trumpova cla zasáhla byznys levné módy před vstupem na burzu
    9:14Rozbřesk: Rok od podepsání obchodního příměří připomínají transatlantické obchodní vztahy mexickou telenovelu
    8:58Čínský čipový gigant CXMT při burzovním debutu vystřelil přes 500 %. Překonal i největší banku země
    8:53ČEZ chystá nové větrné parky, Nvidia možná podpoří OpenAI  
    6:07Chanos: Energie je dostatek, do bodu přehodnocení AI investic se dostaneme během 12 měsíců

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board