Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Akcie rakouské společnosti OMV AG vévodí regionálním trhům dalším dnem

Akcie rakouské společnosti OMV AG vévodí regionálním trhům dalším dnem

03.11.2006 12:00

Regionální trhy zaznamenávají klidné páteční obchodování bez významnějších nových impulsů a navazují tak na vývoj v západní Evropě, kdy všechny hlavní národní benchmarky jen mírně posilují. Index NTX zastupující celý region přidává 0,2 %, největší podporou mu přitom jsou akcie rakouské společnosti OMV AG (+1,9 %), které významně posilují třetím dnem v řadě po zprávách týkajících se nečekaného růstu ceny zemního plynu v Rumunsku, který pomůže společnosti navýšit tržby na Balkáně.

V Polsku se dnes investoři zaměřují nejvíce na komodity, posilují tak nejvíce tituly jako Grupa Kety (+2,6 %), Grupa Lotos (+1,35 %), či KGHM (+0,9 %). Naše dnešní potvrzené doporučení "kupovat" pro akcie polské společnosti Computerland dopomáhá zatím k posílení o 0,6 %. Fundamentální odhad ceny přitom dává potenciál růstu o 25 %. Maďarský trh jde vpřed společně s akciemi Mol Magyar Olaj (+1 %), které včera neudržely dopolední plusové hodnoty a ztrácely tak pátým dnem v řadě. Akcie OTP Bank přidávají 0,9 %.

Náš trh jako jediný v regionu mírně ztrácí společně s akciemi ČEZ (-0,9 %), které byly zejména v úvodu obchodování hodně nabízeny po zprávách o možném prodloužení odstávky druhého jaderného bloku. Polský index WIG 20 tak přidává stejně jako maďarský index BUX 0,1 %, rakouský ATX index sílí o 0,25 %, náš index PX naopak ubírá 0,1 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.06.2026
10:31ASML na maximech, ale s otazníky: valuace vůči konkurenci je nejnižší za několik let  
10:11Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta, potvrdil ČSÚ
10:10UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů, ISIN XS2188802404
8:50Rozbřesk: Paradoxy tuzemského trhu práce
8:37USA provedly odvetné údery na Írán, trh čeká na americkou inflaci. Evropa otevře v plusu  
6:04Siegel: Fed nechce zopakovat svou předchozí inflační chybu
09.06.2026
18:10Setrvačné akcie jsou opět v kurzu. Jak se chovají během nafukování a vyfukování bubliny?
16:49KKCG Financing a.s.: Oznámení o osmé výplatě úrokového výnosu
15:49Analytický radar: AI rally nekončí. Hardware bere vše, software krvácí a lano se začíná napínat
14:43Silná data z trhu práce mění očekávání. Trh začíná počítat s růstem sazeb  
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí
11:14Zájem o AI se mísí s obavami ze souboje o kapitál. Akcie dnes převážně rostou  
11:05Průmyslová výroba v Německu poprvé od útoku na Írán vzrostla, zvýšil se i vývoz
10:47Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2348241048
10:15OpenAI podala žádost o vstup na burzu. S IPO zatím počítá na podzim
9:21Zisk Bezvavlasy.cz narostl v 1Q o 155 procent. Po dokončení transformace chce vytěžit synergie
8:51Rozbřesk: Revidujeme vzhůru výhled na sazby ČNB, zvýšení bude ve hře již v červnu
8:51ČEZ bojuje s Gazpromem, Apple posouvá Siri a OpenAI oficiálně zamíří na burzu  
5:54Arnott: Obří IPO SpaceX, OpenAI a dalších mění pravidla hry na burze a vysávají kapitál z trhu
08.06.2026
16:29PODCAST Týdenní výhled: Trojice problémů tížící trhy a rekordní IPO SpaceX  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - CPI, y/y