Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Koruna zůstává na ranních úrovních, francouzský premiér sráží kurz eura

14.11.2006 16:28
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Odpolední obchodování s korunou je značně klidné. Po mírném ranním posílení si koruna během dne už další zisky nepřipisuje a pohybuje se na 28,06 CZK/EUR. Okolní měny dnes nasadily k opětovnému růstu, slovenská koruna dokonce opět posunula historické maximum až na 35,85 SKK/EUR. To nasvědčuje obnovenému zájmu o střední Evropu, koruna však z něj nedokázala výrazně těžit především kvůli zklamání z výsledku běžného účtu. Ten se v září propadl do výrazného deficitu kvůli vyšším dividendám.

Kurzem dolaru dnes zahýbala nejprve data z eurozóny. Index ekonomické nálady ZEW v Německu klesl výrazněji, než se čekalo, a dolaru na čas pomohl posilovat. Odpoledne ale přišla data z USA: Především výraznější pokles indexu cen výrobců (i jádrového) se promítl do propadu americké měny až na 1,2870 USD/EUR. Maloobchodní tržby byly naopak mírně lepší, než se čekalo.

Po amerických datech však přišla zpráva, díky které dolar nyní maže všechny ztráty a naopak raketově roste na 1,2810 USD/EUR. Francouzský premiér Villepin prohlásil, že kurz eura nemůže být nechán pouze na starost ECB, a vyzval ke spolupráci. Tuto zprávu, která zavání útokem na nezávislost centrální banky a připomíná francouzské zásahy do tržního prostředí, trhy hodnotí velmi negativně.

Koruna před závěrem proti dolaru obchoduje na 21,90 CZK/USD, což je stále mírně silnější úrovneň než včera.


Váš názor
  • Opravte si to.
    15.11.2006 6:43

    Doslova jste napsali: "Koruna před závěrem proti dolaru obchoduje na 21,90 CZK/EUR, což je stále mírně silnější úrovneň než včera."
    Ranní čtenář
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data