Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČSOB vykázala za 9M zisk ve výši 8,1 miliardy Kč

ČSOB vykázala za 9M zisk ve výši 8,1 miliardy Kč

23.11.2006 15:10
Autor: 

Následuje tisková zpráva ČSOB:
• Konsolidovaný čistý zisk rozdělitelný akcionářům ČSOB činí 8 113 mil. Kč (včetně čistého výnosu 652 mil. Kč z prodeje portfolia nemovitostí). Čistý zisk (po vyloučení vlivu jednorázových položek) meziročně vzrostl o 11 %.

• Ukazatel poměru nákladů k výnosům (bez jednorázových položek) se vyvíjel pozitivně: poklesl meziročně z 54,6 % na 53,9 %. 8,5-procentní nárůst provozních nákladů v důsledku akvizic, marketingových nákladů a poplatků placených za bankovní služby České poště byl více než vyvážen 10-procentním nárůstem provozních výnosů.

• Obchodní úvěry vzrostly meziročně o 70 miliard Kč (+32 %) – z toho 58,9 mld. v ČR a 11,1 mld. v SR. K nárůstu úvěrů v ČR nejvíce přispěly hypotéky (+15,4 mld. Kč) a úvěry ze stavebního spoření (+13,1 mld. Kč)2 fyzickým osobám, úvěry pro velké firmy (+14,7 mld. Kč) a pro malé a střední podniky (+13,4 mld. Kč).

• Meziroční růst aktiv pod správou byl 41 miliard Kč (+7 %). Tento růst byl tažen především podílovými a penzijními fondy, které pouze v posledních třech měsících narostly o 5 %, respektive 6 %.

P a v e l K a v á n e k, generální ředitel ČSOB, komentoval výsledek za 9 měsíců slovy: "rostoucí česká a slovenská ekonomika nabízejí stále větší prostor pro naše podnikání. Z pozice silné finanční skupiny udáváme na trhu směr inovačními aktivitami ve financování bydlení, v bankopojištění a také v elektronických řešeních, která posilují klientský komfort. Jsme první, kdo nabízí službu CashBack na českém trhu, a jediní, kdo má připravenu infrastrukturu pro realizaci elektronického mýtného v ČR. Naše vynikající hospodářské výsledky nás ujišťují v tom, že naše inovační aktivity jsou správnou cestou."

1 Všechny údaje v této tiskové zprávě jsou konsolidované, neauditované a byly sestaveny podle IFRS.
2 Do knih ČSOB vstupuje 13,1-miliardový nárůst úvěrů ČMSS proporcionálně 55 procenty.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.01.2026
11:06Investiční výhled 2026: V AI zůstáváme, ale nově se díváme i jinam  
6:08Ve snaze eliminovat krize můžeme jejich pravděpodobnost zvyšovat
31.12.2025
22:02Wall Street uzavírá rok 2025 v klidném režimu  
17:25Bude dolar snižovat atraktivitu amerických investičních aktiv?
16:37Investiční výhled 2026: Příznivé makro prostředí, rostoucí zisky, ale také vyhrocenější rizika  
16:35ČNB: Dluhy domácností v ČR u bank v listopadu stouply na 2,565 bilionu Kč
16:02Martin Kupka: Česko jako premiant regionu, Bulharsko míří do eurozóny
14:44Buffett oficiálně odchází, Berkshire Hathaway vstupuje do nové éry pod Abelem. Změní se něco?
13:04Nejvýkonnější hlavní trh v Evropě: španělské akcie zažívají nejlepší rok od 1993
12:54Hlavní index evropských akcií je blízko rekordu, letos přidává kolem 17 procent
11:13Ceny drahých kovů poslední den roku klesají, za rok ale vykazují vysoké zisky
11:01Trump rozpoutal celní války po celém světě. Jak vypadala jeho obchodní ofenziva v roce 2025?
9:17Rozbřesk: Co čekat od centrálních bank v roce 2026?
8:49WBD znovu odmítne Paramount, Fed zveřejnil záznam z prosincového jednání, v Evropě se obchoduje jen půl dne  
6:11Moody’s Analytics: Křehký růst kolem 2 % moc pracovních míst nevytvoří
30.12.2025
22:01Zápis z jednání Fedu podporuje sázky na snížení sazeb, trhy zůstaly klidné  
17:50S čím vstupují trhy do nového roku?
17:10Vývoz ruského plynu do Evropy letos prudce klesl, slabší je i vývoz LNG
15:47Humanoidní roboti se blíží. Počátečním králem na trhu ale nebude Muskova Tesla, nýbrž Čína
15:46Globální vývoz LNG letos vzrostl o čtyři procenta, nejvíce za tři roky

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data