Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké trhy posilují. Adobe Systems očekává v příštím roce 15% nárůst tržeb

Americké trhy posilují. Adobe Systems očekává v příštím roce 15% nárůst tržeb

15.12.2006 17:57

Americké akcie po více jak dvou hodinách obchodování mírně posilují poté, co index cen spotřebitelů zůstal za listopad beze změny. Zvyšuje se tak šance, že FED v příštím roce sníží úrokové sazby. Jádrový index pak vzrostl o 0,1 %. Index Dow Jones aktuálně posiluje o 0,36 %, širší S&P 500 roste o 0,31 % a technologický Nasdaq přidává 0,5 %. Akcie největšího výrobce grafického software, společnosti Adobe Systems, posilují o téměř 5 % na částku 42,71 USD poté, co společnost očekává v příštím roce až 15% nárůst tržeb. Ve 4Q čistý zisk vzrostl o 16 % na 181,86 milionů USD neboli 30 centů na akcii z předchozích 156,25 milionů USD. Čtvrtletní tržby vzrostly o 34 % na 686,18 milionů USD z loňských 510,347 milionů USD. Analytici z Piper Jaffray zvýšili cílovou cenu těchto akcií na 51 USD z předchozích 45 USD.

Nedaří se naopak akciím Black & Decker, největšího amerického výrobce elektrického nářadí, které se propadají o téměř 10 % na částku 78,8 USD poté, co snížila svůj odhad zisku pro 4Q, když očekává zisk v rozmezí 1,3 až 1,35 USD, zatímco předchozí odhad činil zisk až 1,9 USD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel
04.06.2026
22:00Broadcom negativně překvapil absencí pozitivního překvapení  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst