Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český trh dnes koriguje své dosavadní růsty po vzoru okolních burz

Český trh dnes koriguje své dosavadní růsty po vzoru okolních burz

04.01.2007 10:53

Index PX ztrácí 0,53 % díky propadům akcií ČEZ a Zentivy, naopak bankovní sektor si vede velmi dobře. ČEZ otestoval úroveň 950 korun, když kopíruje propady energetického sektoru po silném poklesu cen ropy na světových trzích. Erste je i nadále velmi silná, roste na nová maxima 1681 korun, opět tlačena vzhůru silnými kupci ve Vídni. Komerční banka se také nechává ovlivnit a přidává 0,2 %, což je vcelku slušný signál, že velcí prodejci snad již svoje prodeje ukončili, neboť bankovní sektor v našem regionu je výrazně v červených číslech.

Zentiva během dne vyklesla až na 1255 korun, kde našla podporu, takže nyní jsou tyto akcie na 1268 korunách. CETV má dnes velmi slibnou výkonnost +1,88 % po zprávách, že za 1 milion USD koupili 10letou licenci pro celoplošné vysílání na Ukrajině.

Okolní trhy jsou na tom výrazně hůře než Česko, WIG20 ztrácí 1,77 %, když pod silným prodejním tlakem se ocitá KGHM -4,79 % po výrazném poklesu mědi i ostatních komodit. I polský bankovní sektor klesá, když největším tamním bankám byla udělena vysoká pokuta 160 mio. PLN za vysoké poplatky při používání platebních karet klienty. Maďarsko vyklesává 0,77 % hlavně díky akciím MOL -1,41 % a OTP -1,14 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.01.2026
6:01Supercyklus paměťových čipů? Analytici věří v dlouhodobý růst díky AI
06.01.2026
22:01Wall Street solidně rostla druhým dnem v řadě  
17:11Vyřeší trhy to, co zase tak nejde centrální bance?
15:59Jefferies: Sazby dolů, valuace akcií ještě výš
14:40Inflace v Německu v prosinci klesla na 1,8 procenta, loni činila 2,2 procenta
14:20Nová cílová cena a doporučení k Erste: Solidní výkonnost trh již zacenil, potenciál dalšího růstu akcií je omezený  
14:05Státní rozpočet skončil v roce 2025 ve schodku 290 miliard korun. Co čekat v letošním roce?
13:59Český lídr světa online investic Patria Finance vstupuje na slovenský trh a otevírá pobočku v Bratislavě
13:07Před rokem DeepSeek šokoval svět AI. Proč je od té doby v ústraní?
13:01Státní rozpočet měl loni schodek téměř 291 miliard, o 50 miliard více než byl plán
12:11FX Strategie: Koruna vstupuje do nového roku ve formě – udrží své zisky?  
11:47Čína zakázala vývoz zboží použitelného i pro zbrojní účely do Japonska
11:10Investoři se zaměřili na Asii, zatímco evropské a americké akcie jsou dnes nevýrazné  
10:38Rubin je pětkrát rychlejší při provozu AI softwaru než Blackwell. Nová generace AI čipů Nvidie nastoupí ve druhé polovině roku
10:02Výroba elektřiny v ČR loni po letech vzrostla, růst táhly hlavně jaderné zdroje
9:02Rozbřesk: Proč americká intervence ve Venezuele nezlevní pohonné hmoty v Česku
8:36Maduro u soudu řekl, že byl unesen a je nevinný, Rubin od Nvidie je na cestě, Evropa otevře v zeleném  
6:06Povedený rok pro českou korunu. Udrží své zisky i v roce 2026?  
05.01.2026
22:01Trhy na Trumpem vyvolané nejistotě profitují  
17:07Peníze a blázni…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Applied Digital Corp (11/25 Q2, Aft-mkt)
Constellation Brands Inc (11/25 Q3, Aft-mkt)
Exxon Mobil Corp (12/25 Q4)
Jefferies Financial Group Inc (11/25 Q4, Aft-mkt)
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m