Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Průmstav, a.s., získal strategického partnera

16.01.2007 18:04
Autor: 

následuje tisková zpráva společnosti
PRAHA (16. ledna 2007) – Akcionáři Průmstavu uzavřeli smlouvu o prodeji 75% akcií společnosti Průmstav, a. s. Strategickým partnerem Průmstavu se stane společnost VINCI Construction ze skupiny VINCI, největší světové skupiny spojující stavebnictví a koncese. Došlo tak k završení několikaměsíčního jednání o vytvoření strategického partnerství mezi zástupci obou společností.

„Připravit podmínky pro vstup strategického partnera do společnosti Průmstav a takovýto vstup zrealizovat byla dlouhodobá strategie naší společnosti a jejích akcionářů. Stávající akcionáři zůstávají ve vedení společnosti a budou se i nadále podílet na řízení Průmstavu. „Napříště budeme rozvíjet Průmstav ve spojení s velkou nadnárodní skupinou v rámci které existuje celá řada synergických efektů využitelných pro naše klienty.“ komentoval podpis smlouvy Ing. Ivan Bauer MBA, předseda představenstva Průmstavu a jeho generální ředitel. „Věříme, že skupina Vinci představuje pro Průmstav silného partnera s optimálním zázemím a zkušenostmi v oboru, což je pro další rozvoj Průmstavu klíčové,“ dodal Ivan Bauer.

„Průmstav vnímáme jako nositele kvalitní české stavařské tradice s postavením, které je plně komplementární k tomu našemu na českém stavebním trhu. Máme důvěru v tým pracovníků Průmstavu a jsme přesvědčeni, že se Průmstav stane klíčovou společností pozemního stavitelství naší skupiny v České republice.“ prohlásil Jean-Louis Choulot, ředitel VINCI Construction Filiales Internationales pro Českou republiku.

K vypořádání transakce by mělo dojít do poloviny roku 2007, podmínkou jejího úspěšného završení je předchozí souhlas Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Poradci Průmstav, a.s. pro vstup partnera byla investiční banka Patria Finance a advokátní kancelář Vostárek & Partner. Poradci kupujícího při transakci byla advokátní kancelář Salans a auditorská společnost Mazars.

Poznámka: Průmstav je významnou stavební společností se sídlem v Praze. Společnost s více než padesátiletou historií je osvědčeným dodavatelem stavebních prací v pozemním stavitelství na celém území České republiky. Úspěchy zaznamenává v oblasti bytové výstavby, občanských a průmyslových staveb ale i při nejnáročnějších rekonstrukcích historických budov. V roce 2006 zaměstnávala společnost asi 505 zaměstnanců, s nimiž dosáhla obratu více než 2 mld. Kč.

VINCI je největší skupinou na světě spojující stavebnictví a koncese. Zaměstnává 142.000 pracovníků ve více než 80 zemích světa. Skupina VINCI již nyní působí na českém trhu ve všech svých aktivitách prostřednictvím vícero dceřiných společností. FCC, SMP a VINCI Construction Grands Projets v oblasti pozemních a inženýrských staveb, KASTT a TPI v oblasti energií, SSZ ve výstavbě cest a Evropark Praha v koncesích. V roce 2005 dosáhnul obrat skupiny VINCI v České republice 764 mil. €.


Tisková zpráva společnosti Průmstav , a.s.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data